Parking senzori, ugradnja!


Recommended Posts

Najbolji su OEM, ali onda moras da kupis i plasticnu lajsnu za zadnji branik. Kinezi su oko 30-40 evra po auto pijacama.

Link to post
Share on other sites

Najbolji su OEM, ali onda moras da kupis i plasticnu lajsnu za zadnji branik. Kinezi su oko 30-40 evra po auto pijacama.

Ja na zadnjem braniku imam plastiku crne boje, koja ima one 4 rupe u koje valjda idu ti senzori, nema za sta da bude nego za to, crna plastika duz celog branika. Jel imas link mozda da vidim to i koliko para?? Inace hvala!

Link to post
Share on other sites

treba jos mnogo toga ako planiras da ugradis OEM, moras da imas i parking unit tj onaj modul sto stoji u gepeku u desnom cosku, pa napajanje i jos mnogo toga, uglavnom ne isplati se da ugradjujes oem jer je samo jedan OEM senzor 30-ak eura, znaci racunaj da samo delova imas oko 150-200 eura.

neki kompromis je da kupis samo lajsnu koja ima rupe za senzore, pa da kupis ove kineske senzore, pa da nabudzis te senzore u tu lajsnu i izgledace a i sluzice skoro kao original ;)

Link to post
Share on other sites

Ja na zadnjem braniku imam plastiku crne boje, koja ima one 4 rupe u koje valjda idu ti senzori, nema za sta da bude nego za to, crna plastika duz celog branika. Jel imas link mozda da vidim to i koliko para?? Inace hvala!

To su ti te rupe. Mozes i u njih da postavis after market senzore, mislim da ti je to najisplativije.

Link to post
Share on other sites

malo cas probao u garazi, imam kuci neke after market senzore i izvukao jedan originalni iz lajsne i ne odgovara promer rupa u toj lajsni sa precnikom senzora .....

tako da vodi racuna i o tome .

Ako je rupa na lajsni sira od after market senzora, resih sa crnim silikonom, a mislim da je tako.

Link to post
Share on other sites

aftermarket su siri dosta, telo bi mozdai uslo, ali glava senzora je sira i to dosta.

jer se ovi after market ugradjuju s prednje strane, a ovi oem sa unutrasnje strane.

e sad vidi sta ti je ciniti.

Pa glava ostaje cela napolju i resen problem. Na 32o CI E36 sam stavio after market i glava je bila napolju. Nije nikakav problem kada se stavlja na beo, crn ili siv auto,jer se prodaju u tim bojama, problem je kada je auto u drugoj boji. Onda su po meni veoma ruzni.

Link to post
Share on other sites

Pa glava ostaje cela napolju i resen problem. Na 32o CI E36 sam stavio after market i glava je bila napolju. Nije nikakav problem kada se stavlja na beo, crn ili siv auto,jer se prodaju u tim bojama, problem je kada je auto u drugoj boji. Onda su po meni veoma ruzni.

Moja bolja je siva metalizirana, ali lajsna na braniku mi je celom duzinom crne boje, tako da bi mi odgovarali crni.. Jos se razmisljam sta da radim.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Pazi koju frekfenciju imaju senzori. Nemoj da budu oko 400-450 Hz. Ja kada sam ugradio, nisam mogao da na kljuc zakljucam ili otkljucam auto. Na svakoj kutiji ti pise na kojoj frekfenciji rade. Nije ti nikakva filizofija da se ugrade, imas uputsvo, treba ti busilica i dva sata vremena.

Link to post
Share on other sites

Ako vozis e46 limuzinu ugradnja je vrlo prosta. Na zadnjem braniku skines prvo bocne lajsne, samo malo jace povuces i izaci ce, skidas srednju na kojoj vec imas rupe za senzore. Kada budes skinuo srednu videces da ispod lajsne imas tanku plastiku koja prekriva rupe u braniku za senzore, znaci nema nikakvog busenja branika (tako je kod e46 sedan facelift). Potom skidas levi tapacir i onu crnu plastiku sa leve strane u gepeku. Videces ispod zadnjeg levog stop svetla okruglu gumu. Skines tu gumu i to je ustvari put gde ces provuci kablove od senzora za unutrasnjost gepeka.

Na srednju spoljnu lajsnu ubodes senzore, vodi racuna jer kablovi nisu iste duzine, kablove provuces kroz branik a rukom ih dohvatis u unutrasnjoj strani branika i povuces napolje. Kada provuces sve kablove dobro ih zategni i provuci ispod zadnjeg stop svetla gde sam ti ranije napisao da imas onu gumu koja zatvara taj deo karoserije. Ubacis sve kablove u kontrolnu jedinicu. Pazi na raspored objasnjeno ti je na uputstvu koje si dobio za senzore, morao si prethodno da zapamtis ili obelezis koji je kabl od kog senzora da ne bi pomesao kad ih ubacujes u onu kontrolnu jedinicu. Kabl za napajanje senzora provuces ispod plastika do gornjeg desnog ugla gepeka, tu imas snop zica koji idu kroz gepek a napajaju rikverc svetlo. Das kontakt ubacis u rikverc i probnom lampom trazi koja je zica od rikverc svetla, a potom drugom delu zice senzora daj masu tj spoji negde na karoseriju. Ako si uzeo senzore samo sa zvucnikom koji signalizira udaljenost prepreke samo zakaci negde u gepeku jer je dosta glasan, a ako si uzeo one displejem obori zadnje se sediste i provlaci kablove kroz plastike one na pragovima a potom sa leve strane table pa izmedju sofersajbne i table i zalepis negde na sredini table a blizu sofersajbne. tako ce da budu neupadljivi i to ti je to.

Ja koristim te senzore od 20e sa displejem i sljakaju vec 2 godine bez problema.

Link to post
Share on other sites