mogu li zimske gume 195/65/15 na et11


Recommended Posts

zbunjujete coveka dzabe,nije pitao dali ce d acese guma vec je pitao da li moze ta guma da se stavi na felnu

et nema veze sa sirinom gume

ako je sirina felne 7-8j onda mozes tu gumu da stavis,ali et 11 na seriju 3 ne moze bez sirenja rubova,pa koju god gumu da stavis,

oko et 40 je za e36 ti ako stavis et11 ta felna ce 30ak mm biti izbacenija napolje pod uslovom da je isto 7-7,5j sirine kao standardna...a ako je felna sira onda jos i vise

jer nije felna isto izbacena sa et 10 na 7j i na et 10 na 10j

jer et pokazuje koliko je mm izbacena povrsina felne koja leze na glavcinu u odnosu na sredinu felne.recimo ako je et 0 onda je ta povrsina tacno na sredini felne

Link to post
Share on other sites

svaka cas na odgovorima drustvo.. moracu da potrazim druge felne za ove gume zimske koje imam. ako vi imate neko dajte da vidim sta je pametno ciniti. celicne su mi strasno ruzne kao traktro je kad ih stavim samo mi fale plugovi.

jos jednom svaka cast za objasnjenja

Link to post
Share on other sites

ne razumem sto ga zbunjujemo,covek je pitao "da li moze da stavi gume 195/65 na felnu sa ET11"

a to nema veze sa vezom sa onim sto je pretpostavljam hteo da pita,s' obzirom da covek vozi E36 samo smo mu rekli da to ne moze da stavi na svoj auto ako je to hteo da zna

Link to post
Share on other sites

ne razumem sto ga zbunjujemo,covek je pitao "da li moze da stavi gume 195/65 na felnu sa ET11"

a to nema veze sa vezom sa onim sto je pretpostavljam hteo da pita,s' obzirom da covek vozi E36 samo smo mu rekli da to ne moze da stavi na svoj auto ako je to hteo da zna

pa da nisam lepo ni pitao jer ne vladam bas tim stvarima, ali svaka cas za objanjenjima, sad mi je sve jasno.

pise li recimo na mojim celicnim felnama koje koliki je et?

mogu li prema tome da trazim felne za zimske gume

Link to post
Share on other sites

nadovezao sam se na percon-ov post da ce da cese o rub sa visokom gumom,

zato sto je pitao da li moze da stavi gume na felne a ne da li moze da stavi na auto...

u svakom slucaju kao sto su ti vec odgovorili,et 11 na tvoj auto nikako ne moze bez sirenja rubova,ili da je auto bas visok i da se vozis sam..taj et bi mogao recimo na seriju 5

Link to post
Share on other sites

skinuo sam moje felne alu 16tice kao sa slike auta sa strane. et je 41. na njima su letnje gume i njih sam skinuo.

e sad nasao sam felne od e46 15tice 2005god aluminijske evo linka i slike, njihv et je 46? to onda mogu da uzmem i da namontiram sa 195/65. bacite pogleda pa mi pomozite.Alu-felne-BMW-E-46-15-_slika_O_1571055.jpg jel to okej jos jednom da pitam jel nema vracanja posle a kostaju 100e

Link to post
Share on other sites

ne nego,za E36 ET odgovarajuci ET je od 35 do 47

bio auto spusten ili ne cesace sa tim ET-om sigurno (ET11)

znaci li to da mogu da uz mem bilo koji et od 35 do 47 i da stavim na njih gume 195 65 15 i ko je auto spusten mnogo ili i pore toga moram da biram gume.

nasao sam jedne od e46, et im je 46? bojim se da ne uzmem i da mi kace unutra?

Link to post
Share on other sites