Ugradnja klime BMW e46


Recommended Posts

Pozdrav...Imam e46-cu 320D,medjutim kupljena je bez klime po nekoj nizoj ceni (malo glupo ali sta da se radi),pa je doslo vreme da se razmislja o tome,da li da se proda ili stavlja klima...:) Ukoliko imate nekog za preporuku oko ugradnje i znate neku odukativnu cenu polovnih klima za ovaj model,bilo manuelne ili automatske,bio bih zahvalan da mi odg i pomognete mi u dilemi...xD I da mi kazete koji su to vitalni delovi klime na koje moram da pazim kad je kupujem...Hvala...

Link to post
Share on other sites

ima tu svasta nesto da se menja od delova i plus ruke dobrog majstora da sve to skocka kako treba,i tu na majstoru nemoj da stedis jer najbitnije je kako se to ugradi

ja licno mislim da je to velika investicija i mislim da se ne isplati al ti sacekaj jos komentara pa onda saberi i oduzmi pa vidi sta ces

Link to post
Share on other sites

Cifre necu da spominjem, jer je od slucaja do slucaja. Najbitnija stvar naci stranca ,sa koga tvoj dobar, ali podvuceno dobar majstor skida sve sto ti treba i on ugradjuje.

Moj prijatelj je tako ugradio u E36 i nije imao problema, ali je sve sam sa kumom (citaj majstorom) skinuo i tako su ugradili.

Link to post
Share on other sites

Meni je majstor u Vr trazio 250e za montazu klime,inace on se samo i time bavi,nicim drugim,+ komsija pa mozda skine jos malo...E sad,kao sto je leon reko,bitno mi je da nadjem dobru klimu sa stranca,ali da bi se upustio u tu potragu,ja moram da znam na koje delove bi trebalo da obratim paznju kad kupujem klimu...E da usput,hvala na savetima,uzecu sve u obzir...:)

Link to post
Share on other sites

,ja moram da znam na koje delove bi trebalo da obratim paznju kad kupujem klimu...

hladnjake,ventilator (mozda njega i ne moras da menjas),kompresor,nosac kompresora,cevi od klime,unutrasnja jedinica,kutija za grejanje (kompletna)i naravno istalacija,...

mozda sam nesto izostavio al uprincipu to ti je to

Link to post
Share on other sites