Motul ulja u X53 motor 3.0d


Recommended Posts

Nedavno mi je u servisu u Nemackoj promenjeno ulje i filter i kada sam upitao majstora koje je ulje sipao u motor on mi je odgovorio Motul 0-30... iskreno prvi put cuo, mada mi je on napricao pricu da je ulje jako kvalitetno i da se koristi za rely auta itd ... dali neko ima iskustva sa tim uljem???

Link to post
Share on other sites

Ja sam potrosnju ulja na e46i iskusio vec... koristio sam mobil i trosio je bas onako i kad sam presao na castrol smanjio je potrosnju na podnosljivu meru...bilo je komentara na ovom forumu na tu temu... zato se i plasim Motul ulja... neznam kako ce da reaguje s obzirom da malo curi na nekom dihtungu(vidim po koju kapku ispod)....

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Probas pa vidis, moze biti,a i ne mora da znaci... Nije svaki motor isti :)

ja sam sipao Motul 6100 Synergie+ 10W-40 nisam imao nekih problema, medjutim silom prilike sam zamenio to ulje

sa uljem nizeg kvaliteta ako pricamo o renome-u proizvodjaca, viskozitet mislim da je sada 0-30 ili 5-30 slagacu te, morao bih da proverim... za sada sam zadovoljan, cekam da vidim sta ce da kaze potrosnja, presao sam svega par hiljada km. Ovo ulje koje sam sada sipao je ulje novije generacije, bez ikakvih stetnih emisija, to je ulje koje se sipa u dizel motore koji imaju filter cestica (FAP DPF itd)

pozdrav...

p.s. svakako mislim da nisi pogresio sa izborom ulja ;) mada BMW ima svoj LongLife koji pravi u saradnji sa Castrolom i provereno je ulje, mislim da bi to svi trebalo da sipamo narocito u novija vozila

pozdrav

Link to post
Share on other sites