Recommended Posts

do MAX, ali gde je max :)

gledao sam 4 strana foruma na dva nadjem do crvene strelice, na druga dva nadjem do zelene, ovde jedan majstor kaze do crvene jedan do zelene ..... na pokazivacu nema nikakvih oznaka.

pa reko ako ko zna nek napise

Link to post
Share on other sites

heheheh hvala ti, ma ovaj majstor mi rece bmw-u ulje leti na max zimi na sredini i mirno spavaj ;)

ja sam sipao 6 litara i vec je u tom polju, taman jos jedno pola litre dospem

Ja sam skoro promjenio ulje. Odmah uzeo 7L sipao 6,5L kako kaze "DATA", kako i treba da bude na sredini mjeraca je... Naravno uz zamjenu ulja i sve ostalo sto ide zamjenio... Ono pola litre u gepek neka se nadje i miran. :)

Link to post
Share on other sites

Imam slican problem. Po fabrickoj specifikaciji za moj auto (e46, 320d, 110kw, 2003god) staje 5,5 litara ulja. Juce sam ga zamenio i kada sam natocio 5-ti litar proverim i ulje je na maksimumu tj. na onom ulegnucu milimetar iznad maximuma. Zamenio sam i filter ulja ali nisam dolio ulje u posudu za filter jer majstor rece da ce ulje prvo u taj deo da procirkulise. Sad mi nije jasno kako je stalo 5 litara, umesto fabrickih 5,5,i jos je ulje milimetar iznad max. Hoce li nesto da mu fali?

Link to post
Share on other sites

kad sipas ulje,sacekas da slegne pa ga upalis,pa ponovo sacekas pa onda meris...meri se kada je motor hladan...i kad izvuces merac prvo ga obrises,pa vratis pa onda meris...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

kod E-46 se ulje u motoru kontrolise kada je motor vruc,zagrejan i to 5 min.po gasenju motora.

Odakle ti to??? Ja znam da se ulje kontrolise kada se motor ugasi i saceka oko 10 minuta da se isto slegne. A to da li motor vreo ili ne prvi put cujem, mada ima logike kada je ulje toplije, pre se slije.

Link to post
Share on other sites