Potrebna pomoc oko carinjenja robe


Recommended Posts

potrebna mi je pomoc nekog ko se bavi carinom ili zna nesto o carinjenju robe.

imam neku pekarsku pec koju prodajem zbog zatvaranja pekare i javio mi se neki crnogorac koji hoce da je kupi,dolazio je,gledao,odgovara mu i hoce da je kupi,ali ostaje mi samo jos pitanje carine.sta mi je potrebno od dokumentacije i kako to ide sad,posto bi on da je nosi u CG...

ako neko zna nesto ili zna nekog ko zna nek se javi :D svaka pomoc dobrodosla...

Link to post
Share on other sites

ma naravno da ce on da je carini,nego me interesuje sta mu treba od papira odavde da se ne vrati ako mu nesto zatreba,mada ne verujem da mu treba nesto posebno,ipak je to CG..

ja sam mislio da napravimo kupoprodajni ugovor ovde,overimo ga u opstini pa nek se on posle bakce tamo ako mu treba jos nesto...

Link to post
Share on other sites

Kupoprodajni ugovor u kojem ces navesti cenu i neku napomenu:

transportne i ostale troskove oko carinjenja robe snosi kupac

Takodje i faktura...

Tako je,zastiti i sebe u tom ugovoru.Njemu ionako spedicija na granici pravi sve papire za uvoz.

Link to post
Share on other sites

Ugovor o kupoprodaji pekarske peci

zakljucen u ......., dana .............. izmedju:

TVOJE IME, adresa, sediste, JMBG....ili NAZIV RADNJE, adresa, sediste, PIB (u daljem tekstu: Prodavac) i

NJEGOVO IME, adresa, sediste.....(u daljem tekstu: Kupac)

Clan 1.

Predmet ugovora:

Prodavac prodaje i Kupac kupuje polovnu pekarsku pec (oznaka...)

Clan 2.

Cena:

Cena robe iz clana 1. ovog Ugovora iznosi RSD 50.000,00 (i slovima:......).

Transportne i ostale troskove vezane za carinjenje robe iz clana 1. ovog Ugovora snosi Kupac.

Clan 3.

Nacin i rok placanja:

Placanje robe se vrsi gotovinski odmah nakon potpisivanja i overe ovog Ugovora.

Clan 4.

Reklamacija:

Kupac je robu iz clana 1. ovog Ugovora preuzeo u vidjenom stanju i odrice se svakog prava na reklamaciju i povracaj.

Clan 5.

Nakon izmirenja obaveze iz clana 2. ovog Ugovora Prodavac nema nikakvih obaveza prema Kupcu.

Clan 6.

Ovaj ugovor je sastavljen u 2 istovetna primerka od kojih po jedan za svaku ugovornu stranu. ....(ili u 4 primerka, mozda ce njemu jedan primerak da zadrzi carina)

Potpis Kupca

Potpis Prodavca

A fakturu pravis ako imas registrovanu radnju...

Opis -sta se prodaje

cena -

nacin placanja - (placeno gotovinski)

datum -

faktura u 3 primerka - jedan primerak zadrzava carina

Edited by Ljilja
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...