Recommended Posts

Postovane kolege, interesuje me koliko je ta investicija oko zamene bregaste na 1.6i m40 masini, i sta jos treba menjati sem nje-podizaci ,gumice... Muka mi od jutarnjeg cukaranja,kao dizela da teram, a i iskreno oslabio je u zadnje vreme tj nece vise preko 5500 rpm,.

Opciono bi promenio i karike i dihtunge naravno tj da li da teram celu generalnu. Na satu je 315000km,limarija ok ,prva boja,vozim ga svaki dan a volim ga naravno i jos bi da se vozam.Usput da vam kazem da su upravo zamenjeni kaisevi,spaneri,semering radilice(znaci ne pusta tj ne pari vise ulje,sve je cisto),amorti i hr opruge prosle godine, kvacilo Sach isto prosle,sve ostalo je odrzavano....senzor radilice i onaj na svecici rade,protokomer i icv cisceni....

GLAVNO PITANJE (jos bolje ako neko ima iskustva sa svojim motorom) da li da sredjujem moj motor ili da jurim drugi,u eurima sta kako izadje? I da li mogu novije masine M43 npr u E30,bilo sta,POMOC...i naravno ako neko hoce da odradi moze i konkretne ponude na pm

Link to post
Share on other sites

Pa ako si zadovoljan tim motorom, sredi ga, uzmes drugu glavu a ako imas para preko

onda zameni i karike i lezajeve kad ga vec otvaras i miran si

Sredjivanje bi trebalo da te izadje negde oko 250e, a zamena motora je plus skuplja,

plus obicno ne znas u kakvom je stanju motor koji ubacujes

Link to post
Share on other sites