Bmw e39 problem sa radiom...


Recommended Posts

Dakle,

Kad pritisnem taster radio (pali-gasi), radio se ne oglasavai a mala crvena diodica ne svetli pored tastera. Isto tako kada mi je povezan telefon preko bluetooth-a i kada me neko nazove - ne cuje se nista iz zvucnika. Kad ukljucim TV imam sliku ali nema tona.

Osiguraci za radio su ispravni.

Podsecam da auto ima fabricku navigaciju 16:9 sa TV-om...

Pozdrav...

Link to post
Share on other sites

Poz Tapika.....

Probaj restart ibus sistema....skidanjem kleme akumulatora na 10 minuta.....Prvo sacekaj da se butuje navigacija pa tek onda skidaj klemu (ovo vazi samo ako je mk3 sistem u pitanju)Osigurace si sve proverio?Jel nije samo jedan za radio ima ih vise....Pozadi u gepeku na mestu 57 cini mi se zeleni osigurac odmah pored su dva crvena cesto hoce da izgori....Nazad kad skines klemu pogledaj kako stoje dzekovi na radio modulu ima ih 2.....Proveri dali ima korozije i dali ima tragova prodora vode....Jel hoce kad crkne keder na zadnjem levom svetlu voda procuri prvo bas gde ne treba......Mada to nebi trebao da bude slucaj kod tebe ali eto proveri.....

Aj kad to proveris onda mozemo dalje.....

Link to post
Share on other sites

Sad sam u TIS-u nasao......Osiguraci vezani za radio su 56, 58,u gepeki i 43 u pregradi napred.Sva tri izvadi iz lezista vidi kakvi su kontakti pa vrati.Zaboravio sam jel bese tvoj auto ima DSP ili nema?Jel ide muzika iz cd sarzera ili?

Skoro sam citao neki fix za tvoj problem na internetu.....Zvuci glupo i besmisleno ali tema ima preko 15 stranica znaci ima tu nesto.....Elem:

(1) Insert key but do not turn on ignition

(2) Turn on headlights (don't ask but it works!)

(3) Disconnect battery

(4) Remove fuses no. 7 and no. 41 from holder in glovebox

(5) Wait 5 minutes

(6) Reconnect battery & plug fuses back in

Probaj bas ovim redom par ljudi tvrdi da je to pomoglo......tema se nalazi na ovom linku pa ako ti nije mrsko da citas http://www.m5board.com/vbulletin/e39-m5-e52-z8-discussion/48709-very-happy-fixed-my-dsp-problem.html

Link to post
Share on other sites

Resio problem.

Poslusao sam Nikolausa - skino klemu na desetak minuta da bih resetovao IBUS.

Kada sam je vratio sve je bilo u redu.

Hvala na savetima...

Link to post
Share on other sites