Bmw e46 320d 136ks


Guest maxa2485

Recommended Posts

Guest maxa2485

Ovako drugari........Zanimaju me vasa misljenje o BMW e46 320d 100kw 136ks na sta treba obratiti paznju prilikom kupovine jer bih uzeo za zenu....Turbina,treba-netreba imati katalizator na njemu itd iskreni odg bi mi dobrodosli.....pozz

Link to post
Share on other sites

ako kupujes auto u SRB , prvo trebas da se "nasmejes" na kilometrazu , i da je zanemaris u daljoj oceni auta !.Obavezno ga prikljuci na dijagnostiku , proveri parametre turbine i brizgaljki (inektori) visokog pritiska ... kolicina usisanog vazduha vs kolicina izbacenog vazduha ...itd ... obrati paznju na set kvacila . Taj model nije dizel poslednje generacioje , tako da katalizator i nema neku ulogu: I kada je odlican , kada ga nagazis izbacuje crni dim , ali je veoma vazno da kada motor postigne "zadati" rezim , da dim nestane ... nadam se da sam ti barem malo pomogao ... ps. realna cena za dobar je oko 4300-4500E !

Link to post
Share on other sites
Guest maxa2485

Cena za mene za tog dizela je 3500 al sad nije mi toliko bitna cena vise mi je bitno stanje motora turbine,kompresija enterijer je lep koliko sam uspeo da vidim nema ostecenja m3 felne valjda al lep na oko,nego da ne bude jadac zato me to sve i zanima i pitam ko je imao ikakva iskustva,takodje me zanima i klapne na grani dal skinuti ili ostaviti

Link to post
Share on other sites
http://img50.imageshack.us/img50/3429/turbo1et.gif (princip rada turbo motora), jel... - tamo dalje posle propelera koji se pokrece izduvnim gasovima ide izduv u cijem sklopu se nalazi katalizator. Taj katalizator predstavlja neku vrstu prepreke prilikom izlaska izduvnih gasova (zato ga vecina i vadi napolje), a samim tim i dalje neki otpor tim istim gasovima da ne izlaze iz sistema vecom brzinom nego sto je isprojektovano. Sta se dalje desava... ukoliko nema tog otpora gasovi izlaze mnogo brze iz sistema i samim tim brze se vrti propeler turbine od predvidjenog sto dovodi do ostecenja iste, cak iako nema ostecenja dolazi do prepunjavanja turbine i eto belaja! :) Ispravite me ako gresim...
Link to post
Share on other sites
Guest maxa2485

ok znaci ostaviti ili vaditi katalizator sta predlazes?ja sam tantuz za dizel motor

al za benzince sam i tata i mama.....prodao sam davno calibru 20 16v turbo c20let spremana za trke,sada je taj motor u astri

Link to post
Share on other sites

zato sluzi blow off ventil kad turbina uvuce vise vazduha nego sto je potrebno ;)

tako da nema potrebe brinuti o tome ;)

blow off sluzi da oslobodi pritisak turbine van motora kad se pusti gas,da ne bi turbina punila motor vazduhom dok je pusten gas dok je motor u visljim obrtajima

Link to post
Share on other sites

Ako se ne varam blow off nema veze sa tim. Za ogranicavanje pritiska turba zasluzan je Wastegate, ne? Blow off je tu da izbaci pritisak koji se nalazi u sistemu koji napravljen kada je gas pusten i obrtaji su u opadanju, ne? Zato se i cuje tek da pustis gas! Sve u svemu cak i da sve to se odradti kako treba visak pritiska izadje napolje, bespotrebno se turbina tera u vece obrtaje od onih za koje je projektovana...

Eo pretece me Boris!

Link to post
Share on other sites