ZIMSKI PROBLEM SA TROKIRANJEM


Recommended Posts

e drugari,eto mene opet sa problemom.ujutru kad upalim auto,a sastavi na zub i to na plin,sto znaci da nemam problema sa paljenjem,primetio sam da kad je temperatura ispod nule,auto mi radi na leru i pod saukom nekih minut-dva i onda pocne da trokira i gubi gas,problem je isti i na plinu i na benzinu,dok drzim nogu na gasu na oko 1000rpm,sve je ok,radi ujednaceno,ravnomerno i kad kazaljka temperature predje onaj plavio podeok,vise nema problema,trokiranje prestane.u voznji je sve ok,bar mislim,jer ga nikada nisam vozio dok kazaljka ne predje plavu skalu.napominjem da je problem prisutan samo kad je temperatura dobro ispod nule,do nekih -5 stepeni nemam problem,ostavim ga na leru da se zagreje i vozim bez problema,ali kako su dosle ove niske temperature,moram i ja da se smrzavam pored njega i cekam da nagura odredjenu temperaturu da bi ga vozio :( sta moze biti problem i odakle da pocnem da ga trazim? hvala u napred :D

Link to post
Share on other sites

imas li dovoljno antifriza?

danas proverio,ima dovoljno,a moguce da je karburator,negde mu nesto zabada,jer je danas nekoliko puta paljen i vozen na krace staze,pauze izmedju paljenja po 3-4 sata,sto znaci da sam ga palio hladnog i sve je bilo ok,cak sam ga palio negde oko pola 9 veceras,pre toga parkiran u 4 posle podne,temperatura napolju bila -8 kad je zadnji put upaljen i sastavio je iz prve na plin i ok radio na leru,bez ikakvih problema.primetio sam da mi malo pri dnu ledi isparivac dok se motor ne zagreje,sta bi mogo biti problem? isparivac je skidan letos kad sam radio generalni servis plina,ali nije izmestan,zamenjene su mu membrane i vracen je nazad na isto mesto??? da napomenem,posto mu je zamenjen karburator,sauk mi radi na temperaturu vode ( antifriza ),crevo koje dovodi vodu do isparivaca ide preko karburatora,a on je najvislja tacka na autu.mislim da to moze biti problem sto mi ledi isparivac.trenutno imam licnih problema,tako da ne mogu da kupujem komp i stock karburator,pa ako ima neko drugo resenje,bio bih zahvalan :lol: trenutno je na njemu isto pirburg,takodje sa oznakom b2 kao i fabricki,ali manuelni,bez elektronike,komp je eliminisan i ne upravlja lerom i saukom :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

to sto ti malo ledi isparivac dok je hladan auto je skroz normalno na ovim temperaturama...

sta mislis zbog cega svi savetuju i uopste pravilo je da se auto pali na benzin,pa se prebacuje na plin kad postigne radnu temperaturu...

jer plin do isparivaca dolazi u tecnom stanju pri temperaturi od oko -20-30 stepeni(ne znam tacno,nisam strucnjak) i potrebna mu je toplota da bi presao u gasovito stanje,a ti kad ga upalis hladnog na plin,isparivac nema dovoljno visoku temperaturu i propan-butan ostaje u tecnom stanju i motor ne radi kako treba.plus smanjujes i vek membrana u isparivacu,a moze doci i do dosta vece stete kao npr.pucanje bloka ili glave zbog temperaturnog soka kad plin dospe u cilindar u tecnom stanju...

znam ja da je kriza i sve to,ali kolko god imao dobar gasni uredjaj,uvek treba da ti motor radi i na benzin perfektno i uvek treba paliti na benzin,bar po ovakvim temperaturama..

e sad,ako ti trokira i na benzin,tu je moguce da te zeza i taj tvoj karburator cuveni.. :)

Link to post
Share on other sites

to sto ti malo ledi isparivac dok je hladan auto je skroz normalno na ovim temperaturama...

sta mislis zbog cega svi savetuju i uopste pravilo je da se auto pali na benzin,pa se prebacuje na plin kad postigne radnu temperaturu...

jer plin do isparivaca dolazi u tecnom stanju pri temperaturi od oko -20-30 stepeni(ne znam tacno,nisam strucnjak) i potrebna mu je toplota da bi presao u gasovito stanje,a ti kad ga upalis hladnog na plin,isparivac nema dovoljno visoku temperaturu i propan-butan ostaje u tecnom stanju i motor ne radi kako treba.plus smanjujes i vek membrana u isparivacu,a moze doci i do dosta vece stete kao npr.pucanje bloka ili glave zbog temperaturnog soka kad plin dospe u cilindar u tecnom stanju...

znam ja da je kriza i sve to,ali kolko god imao dobar gasni uredjaj,uvek treba da ti motor radi i na benzin perfektno i uvek treba paliti na benzin,bar po ovakvim temperaturama..

e sad,ako ti trokira i na benzin,tu je moguce da te zeza i taj tvoj karburator cuveni.. :)

hvala na dobrom savetu :preved:

Link to post
Share on other sites