Recommended Posts

ljudi mislim da mi je na ovim minusima puko blok motora ,kako to da proverim ,primetio sam da mi curi neka tecnost negde iznad alternatora ali sa prednje strane bloka ,auto normalno pali radi ,lepo vuce i na benz i na plin ,u pitanju je E30 318 m40 ,pomozite ako je neko imao slican problem!!!

Link to post
Share on other sites

ima antifriz ali kad su bili oni jaki minusi nisam nesto siguran da ga je bilo dovoljno a sad cim je popustila ova zima krenulo to da mi curi, aj idem na ovaj drugi forum da vidim sta ce reci ,hvala jos jednom

Link to post
Share on other sites

pre svega zdravo svima ja sam Sale Formulica iz Jagodine i sad sam prvi put na ovom forumu, imam problem sa autom mislim da mi je puko blok motora na ovim jakim minusima pocela je da mi curi neka tecnost iznad alternatora ali na prednjoj strani bloka,kako da proverim to , u pitanju je E30 318 m40, auto pali normalno lepo radi i vuce kako na plinu tako i na benzinu, neznam sta jos da vam napisem osim pomozite !!!

Link to post
Share on other sites

Cao Sale,

Jel moze neka slika?

Koja tecnost? Ulje, voda, mesavina ulja i vode (bele sivkaste boje)?

Jel si proverio ulje, jel cisto ili ima nesto u ulju?

Ako je blok u pitanje, ne bi potrosio neke pare na m40, naj lakse je zameniti (m40 nije nesto skup)

pozdrav

Link to post
Share on other sites

pozz sasquatch,nisam siguran sta je u pitanju da li je voda ili ulje probao sam da slikam nepristupacno je totalno nista se ne vidi, proverio sam ulje izgleda cisto

Link to post
Share on other sites

Neznam koliko imas osveljenja, ali samo sto ti izgleda suvo ne znaci na nisu napukla. Vise mi lici kao da je u pitanje razhladni sistem. A kao sto Casper kaze, moze lako biti pumpa. U odnosu da je ulje cisto ne verujem da je puko blok.

Jel mozes mi reci kada si primetio da curi nesto?

pozdrav

Link to post
Share on other sites

pa pre jedno 3 dana taman kad je popustio ovaj minus ,bem mu minus,imam svetlo u garazi ali je to deo ispod creva za vodu sto ide iz motora u hladnjak( ono gornje crevo ) pa ne mogu da pridjem aparatom da slikam jbg a daj boze da je samo rashladni sistem u pitanju to se lako resi ako je blok gurnucu ga u reku :)

Link to post
Share on other sites

slikao sam nesto sad cu da probam da ubacim slike , antifriz sam imao ali kad je bio onaj jak minus nisam siguran da ga je bilo dovoljno ,grejanje nema jos od letos, antifriz i vodu proveravam stalno to ima ,jbm li ga sta je

Link to post
Share on other sites