Recommended Posts

Nisam naso slicnu temu,kupio sam protocni lonac kod pirketa,i malo ga doradio naravno.

E sad posto imam neke fix ideje,to sam vizuelno probao,ali je problem sto neumem da napravim odgovarajuci ceger za to.

Ja hocu da reduciram ton izduvnog sistema,ne kao ono u ganglandu njesra sto se cuje zvuk motora na zvucnicima,ovo je real e sad da li to moze pitam.

Koristim standardni izduv na autu koji je tih,i pirketa.

Ja sam to zamislio vako

172xw9.jpg

Uzo sam od karburatora onaj donji deo sa oprugom i planiram da ubacim rucicu u kabinu sa sajlom ili motorce sve je to prosto,nego kako el imate neku ideju za ceger i Y-krivinu,gde fabricki lonac radi non-stop,a pirke se otvara na sajlu ako ocu da malo uzivam u prirodi na malo vise obrtaja uz koktel HHO :dance3:

Link to post
Share on other sites

imao sam nacrt, ja hteo sebi da pravim na GSI-u al ga prodao...

ako ga nadjem okacim ga

uglavnom od komada ti tokar napravi Y a onda taj komad prepolovis, stavi se klapna sa osovinicom koja prolazi kroz te komade, na taj komad se stavljaju orpuge i mali elektro motoric, instalacija prekidac u kabini gde si mogao da okreces tu klapnu. to je uradio moamk na jednoj 306xs i zavlacio je policiju da je to smesno, jedan auspuh protocan, a drugi standard, :)

Link to post
Share on other sites

ma glupo je,nego ajde ovako,ima inox nastavak ukrasni za obican auspuh,i pirke,imam dva izduva prakticno,a mogu da biram dal ce se cuje ili nece,samo Y-racva,cisto sumnjam da leptir karba onaj kao zlatne boje jer je to titanijum ili nikal neznam sta je nece propasti,racunam 500 stepeni ima tu,sta vi kazete,

Link to post
Share on other sites

imao sam nacrt, ja hteo sebi da pravim na GSI-u al ga prodao...

ako ga nadjem okacim ga

uglavnom od komada ti tokar napravi Y a onda taj komad prepolovis, stavi se klapna sa osovinicom koja prolazi kroz te komade, na taj komad se stavljaju orpuge i mali elektro motoric, instalacija prekidac u kabini gde si mogao da okreces tu klapnu. to je uradio moamk na jednoj 306xs i zavlacio je policiju da je to smesno, jedan auspuh protocan, a drugi standard, :)

Ma gotova Y-racva,znam ja za to stavis na stegu neznam kako se ta masina zove,ja sam rucno pravio,iseces hss krunicom na busilicu ukoso cevku i samo dve tako spojis,sta nisam pravio,nego ocu gotovu nema se nadje,povecava mi troskove izrade.

Link to post
Share on other sites

ma glupo je,nego ajde ovako,ima inox nastavak ukrasni za obican auspuh,i pirke,imam dva izduva prakticno,a mogu da biram dal ce se cuje ili nece,samo Y-racva,cisto sumnjam da leptir karba onaj kao zlatne boje jer je to titanijum ili nikal neznam sta je nece propasti,racunam 500 stepeni ima tu,sta vi kazete,

druze onaj zuti leptir je od mesinga i tesko da ce izdrzati tu temperaturu

Link to post
Share on other sites

a na youtube ovi sto su napravili resenja kako njima izdrzi nije mi jasno i ja sam mislio istopio bi se,ali ako samogradim to isto koji materijal bi izdrzao tu temperaturu,kao na snimcima,

Link to post
Share on other sites