veliki problem-tesko paljenje,detonacije, usijana izduvna grana, pregrevanje


Recommended Posts

Ljudi pomagajte...

U pitanju je e30 316i sa plinom.

Kad ga upalim (tj kad uspem da ga upalim jer to mi je trenutno velika nauka) cuju se detonacije u motoru, pucanje u auspuhu i to se smiri posle nekog vremena dok auto stoji u leru. cim dva-tri puta dam gas temperatura skoci do crvene i opet krece pucanje. vrhunac svega toga je bio kad sam video narandzasti odsjaj ua haubi i motoru, iskocio sam iz auta i imao sam sta da vidim... Izduvna grana sa nenormalno mnogo usijala a tecnost u hladnjaku je kljucala.ugasio sam motor i posle 10-ak sekundi grana se ohladila,tj nije vise biila usijana. Nisam neki strucnjak ali cini mi se da je termostat ok. drugar (automehanicar) koji prvi put vidi to predpostavlja da je dihtung glave ''vrisnuo'' ili cak i glava. inace otvarao sam cep za ulje i nema majoneza na njemu, samo cisto ulje. kad se motor malo ohladio otvorili smo cep hladnjaka i izbacio je maltene svu tecnost odjendom i ako smo polako otvorili zbog pritiska.

inace par minuta pre nego sto se usijala glava pritisak iz auspuha je bio prevelik, nije mogla ruka iza njega da se drzi na pola metra...

da li neko zna mozda sta je u pitanju ili moze da mi preporuci nekog majstora na novom beogradu ili okolini. hvala

Link to post
Share on other sites

hvala na odgovoru. o tome nisam razmisljao a razbijam glavu vec duze sta bi moglo da bude... e sad bi voleo da neki majstor to pogleda proveri i popravi ako moze. samo... nigde nemogu da nadjem nekog dobrog majstora jer retko ko hoce da se bakce sa starim kolima pa bi voleo da mi neko preporuci nekoga na novom beogradu ili okolini...

Link to post
Share on other sites