Recommended Posts

u pitanju je :e30: e30 316i sa plinom... kada sam u leru (npr na semaforu) ponekad pocne da podrhtava (lampica za aku. se pali i gasi),cuju se male detonacije i auto se ugasi...nedesava se to uvek ali u zadnje vreme pocinje sve cesce i cesce i pocinje polako da me izludjuje... zna li neko u cemu je problem jer muka mi je vise sto svaki put kad mi se ugasi na nekom semaforu iza mene ceka kolona nervoznih ljudi dok ja upalim opet auto <_< a i nigde dalje nesmem da se uputim jer plasim da se nedesi nesto slicno ili gore jer cu tada definitivno poludeti :prankster2: ...

hvala unapred.

Link to post
Share on other sites

Ja sam imao isti problem samo sto je meni E30 316 sa jednogrim karburatorom,stalno sam morao da ga drzim na gasu,cim bi pustio gas auto bi se ugasio.Nosio sam karburator na servis,i problem je bio Ten starte koji je skroz korozirao.Verovatno ti je nesto oko ajnsprica,neka sitnica.

Pozz

Link to post
Share on other sites

auto sam kupio skoro i nisam radio servis nikakav vezano za plin... da i da dodam, kad stanem oseca se plin, tj u zadnje vreme je to pocelo da se desava :huh: ... ja predpostavljam da je problem u isparivacu jer jedino njega i protokomer nisam proveravao, servisirao ni menjao... a protokomer koliko ja znam nema veze sa plinom nego benzinom... tako da mi jedino sto je sumnjivo je isparivac... ali hteo sam ipak da proverim da li neko ima slicno iskustvo ili zna u cemu je problem pa da me uputi sta dalje da radim jer ovo mi je prvi :e30: i prvi put na plin...

Link to post
Share on other sites

Ja sam imao isti problem samo sto je meni E30 316 sa jednogrim karburatorom,stalno sam morao da ga drzim na gasu,cim bi pustio gas auto bi se ugasio.Nosio sam karburator na servis,i problem je bio Ten starte koji je skroz korozirao.Verovatno ti je nesto oko ajnsprica,neka sitnica.

Pozz

a ''Ten starte'' je ? :huh:

Link to post
Share on other sites

pa verovatno imas problem sa smesom,treba da ti se nasteluje taj uredjaj,a nebi bilo lose i da mu zamenis membrane,gumice i filter,nece nista da mu skodi,moze samo bolje da bude,a i nije neka velika investicija(oko 10€)pa onda da odes u neki tng servis da ga nasteluju kako treba i to bi trebalo da bude onda ok...

Link to post
Share on other sites

to cu definitivno uraditi... samo, evo pre 5 minuta sam izasao iz auta, negde na pola puta iz grada ka kuci poceo je da kuva i da se gasi :angry: ... primetio sam da prvo paljenje (kad je hladan) radi savrseno a kad se ugreje pocnje zbrka... donje crevo uoste nije vruce (na termostatu) a ostala u se maltene usijala... (termostat je inace nov novcat i 2 nepuna dana je u autu) jer ima to neke veze sa plinom ili neznam sta jer pocinje mnogo da me nervira ... inace kad se ugreje tj predje onu crticu normalne radne temperature pocinje da se trese ko lud (u leru) i tako sve dok se ne ugasi :angry: ...

Link to post
Share on other sites

e sad tu moze da bude jos 100 stvari...jel kuvao pre nego sto si zamenio termostat?mozda nisi lepo ozracio sistem,mozda je pumpa za vodu riknula,a mozda ti je i glava otisla ako ti se to cesto desavalo...

i nemoj da vozis tako auto,samo ces jos vecu stetu napraviti,resi to prvo sto kuva pa onda plin...

Link to post
Share on other sites

e da i da napomenem sta sam zaboravio, motor je m10 ako to nesto znaci i menja. inace nisam neki strucnjak, tj nisam uopste strucnjak, ali po nekoj logici taj termostat mi je sumnjiv samo neznam koliko to utice na isparivac, da nije to mozda problem... jer ako je to donje crevo ispod termostata hladno a ostala vruca to bi trebalo da znaci da termostat neotvara a koliko znam to bi trebalo da utice na grejanje isparivaca... inace i te cevi koje idu do isparivaca su bile vrele. i sad me hvata strah da nije to povuklo niz drugih komplikacija i kvarova jer u takvom stanju sam ga vozio od dorcola do novog beograda (nisam mogao tamo da ga ostavim, tj nisam imao gde) inace presao je crticu posle one srednje, nije jos usao u onu crvenu...

hvala na dosadasnjim odgovorima, ja cu kad stignem da odem do radnje da zamenim termostat pa cu videti kako dalje... inace ako nekome jos nesto pada na pamet ili sumnja u nesto mnogo bi mi znacilo da napise,jer svaki predlog mi dosta znaci...

Link to post
Share on other sites

u isto vreme kad sam menjao termostat zamenio sam ceo motor... i bilo je ok to prvo vece... (pre dva nepuna dana)

nadam se da nije glava jer nemam vise para za ulaganje i u euro07 sam sad kupio deo i nikada vise jer po meni je debilno da ti prodaju deo koji inace nije ispravan a to se tek utvrdi kad motor i sve pare koje su ulozene padnu u vodu...

Link to post
Share on other sites