Recommended Posts

pozdrav.... kad sam kupio kompakta dobio sam sa njim samo jedan kljuc i to koji je kodiran, a od coupe-a sam nedavno izgubio kljuc isto je kodiran al sreca pa sam imao rezervni.... e sad, od oba auta mi je ostao po jedan kljuc...

ovdje kod nas NIKO ne radi kopije tih kljuceva sa kodom, uputili su me u Beograd ne znam tacno kod koga, ne mogu se sjetit... al i tamo je to bas bas skupo... od 300 eur. pa na vise...

Ne daje mi se bas 600 eur. za dva kljuca pa bih vas pitao sledece: Moze li se ikako sa postojece brave paljenja uklonit taj kod, znaci da uopste vise ne postoji??? ili je to sve povezano sa centralnim kompjuterom auta i ne postoji ta mogucnost??? ako vec ne postoji mogucnost, moze li se onda ikako sa postojeceg kljuca skinut kod i nekako da se prilijepi u blizini brave da ga non stop ocitava, i onda jednostavno da odradim kopiju kljuca (bez koda) za 20-30 eur. Jer ako izgubim jedan od ova dva kljuca bicu na muke...

pozz.

Link to post
Share on other sites
Guest Shark-tuning

Iskreno receno bolje ti napravi te kluceve kolko god da kostaju nego da imas muke kao sto sam ja imao jer sam izgubio orginalan i jedini kljuc. Ujedno sve sam to radio pa znam i sve moze da se izvede. Mozes totalno da uklonis kod,prepravlja se kompijuter al posle toga nema ni u ujednom servisu cackanja auta i prikacivanja na komp da ne bi to zezno i ta sitnica je na e39 prvi put kostala 750 evra. Drugi put 500 zato sto prvi put nije odradjeno kako treba jer je na svakih od prilike 100 paljenja automobila kompijuter je blokirao jer mu je radio plivajuci kod. kljuc orginal mislim da Ristic u zemunu radi za 250 evra a bilo bi ti dobro da stupis u kontakt sa Radulovicem iz NS on ce ti dati najbolji savet

Link to post
Share on other sites

mnogoooo mi je dati 500 i kusur eura za dva kljuca ako vec postoji neko drugo rjesenje.... a ova fora da se vadi kod iz samog kljuca i da se postavi negdje blizu brave da ga stalno ocitava???

Link to post
Share on other sites

Naravno da moze!

Skini spulnu sa brave, otvori kljuc ( videces u njemu mali crni komad, nalazi se u donjem desnom delu kljuca ) izvadis ga, stavis u spulnu, umotas izolirom da ne ispadne i gurnes negde u tablu.

Tad mozes narezati koliko hoces kluceva po maloj ceni.

Link to post
Share on other sites

ok... a kako mislis "gurnes" negdje u tablu... valjda vratim tu "spulnu" na isto mjesto gdje je i bila, samo sa zaljepljenim kodom sa kljuca...

a reci mi jel ovo 100% isprobano, tj. funkcionise bez problema??? btw. kako da otvorim kljuc?

Link to post
Share on other sites

ok... a kako mislis "gurnes" negdje u tablu... valjda vratim tu "spulnu" na isto mjesto gdje je i bila, samo sa zaljepljenim kodom sa kljuca...

a reci mi jel ovo 100% isprobano, tj. funkcionise bez problema??? btw. kako da otvorim kljuc?

Pa nasta ce da lici to u kolima :D , gurnes unutra da se ne bi videlo.

Ako se plasis da li ce da funkcionise, sacekaj da krenem na more, da ti ja to uradim, pa da se otvoris za dobar rucak :D :D .

Ako ti je kljuc sa daljinskim otkljucavanjem i paljenjem svetla u kabini, okrenes ga i sa zadnje strane skines pravougaonik plastikicu, ispod nje odvijes dva srafa i razdvojis ga :lol: .

Link to post
Share on other sites

ma nije to nikakva filozofija, sve je prosto kao pasulj.... meni samo nije jasno kako da rastavim kljuc od coupe-a, izgleda mi kao hermeticki zapakovan, ovaj od compact-a sam uspio da otvorim i vidim tacno gdje mu kod stoji.... evo slika kako mi izgledaju kljucevi:

11xi3.th.jpg

ps. kad budem ovo radio slikat cu citav postupak pa cu postavit ovdje slike...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

nece majku mu, evo danas sam probao.... :)

znaci skinuo sam plastiku onu oko volana, pa sam onda skinuo ovaj plasticni zastitni prsten:

00261429_1e.jpg01261429_2e.jpg02261429_3e.jpg

i onda to izgleda ovako:

03261429_4e.jpg

e sad fora je da kad stavim kod iz kljuca ovdje gdje je plava strelica nece da pali, ne reaguje, a kad ga stavim ovdje gdje je crvena strelica, znaci gdje je ova mala rupica pali bez problema.... e sad koja je fora, mozda on kroz tu rupicu ocitava kod, jer kad se ubaci kljuc kod tacno dodje usmjeren ka toj rupi... problem je sto ga nemam gdje fiksirat.... ima li ko ideju?

04261429_5e.jpg

Link to post
Share on other sites