Recommended Posts

Pozdrav drugari, imam E36 316i Comfort, godina proizvodnje 1994. Imam problema sa paljenjem. Auto je bio na rezervu ,ali je palio normalno iz prve i normalni obrtaji u leru. Medjutim, odem ja na pumpu da natocim gorivo, sve ok . Natocio, upalio auto i vratio se kuci, medjutim vidim digao mi obrtaje na leru na oko 1500 i tu ga drzi. Par puta sam mu dao gas, medjutim nije spustao ispod 1500. Onda ga ugasim, i kad sam hteo da ga opet upalim nije hteo, upali mozda iz 7. puta , ali opet je ler na oko 1100-1200 obrtaja. I tako stalno radi, ne pali iz prve, jos nisam uspeo da ga upalim 2 puta za redom. Vozio sam ga, normalno ide, medjutim kad treba da pali pravi probleme. Sta moze da mu bude.

Link to post
Share on other sites

Evo da dodam da sam ga jutros upalio iz prve, i to par puta zaredom bez problema. Doduse nisam se vozio da vidim kako se ponasa kad dodje na radnu tempereraturu.

Link to post
Share on other sites

Bude na normalu neko vreme dok ne dostigne radnu temperaturu kako sam ja primetio. Danas sam se provezao jedan krug, kraca relacija recimo 1 km. Sve je bilo ok. Ler i paljenje. Nakon toga sam vozio malo duze i nakon nekog vremena, motor je bio na radnoj temp podigao je ler gas i molio sam boga da stignem kuci. I stigao sam. Ugasio ga i probao da ga upalim, medjutim kresnuo je i odmah se ugasio, pokusavao sam par puta da verglam ali opet nista. Posle nekih pola sata -45 minuta, temperatura je bila na nekih 3/4 izmedju pola i auto je odmah upalio. I to par puta za redom. Vise ga nisam ni dirao. Motor je M43.

Link to post
Share on other sites

Evo ovako. Kad pocne da zeza , znaci da nece da pali ima jedan kabl koji ide na regulator ler gasa i kad se on izvuce i vrati auto pali bez problema i nekako bolje radi ler. Evo na slici je taj kabl obelezen.

img20120615201229.jpg

Link to post
Share on other sites