Recommended Posts

Najpre pozdrav svima, a posebno za Leona63! Gradjanin sam Nisa i od skoro vlasnik BMW-a,nadam se da ce mi clanovi i iskustva na ovom sajtu pomoci da u potpunosti uzivam u BMW-u...

Imam problem, cim ukljucim ventilaciju, oseti se neprijatan miris ( na vlagu ili ustajalost )to se isto desava, samo manjeg intenziteta kada ukljucim klimu. Da li je filter klime jedini krivac ili postoji jos nesto? I ako zamenim filter klime da li ce se isto desavati?

Link to post
Share on other sites

Pozdrav i dobrodošao! :) A što se tiče klime moraš ići na dezinfekciju, ja sam pre 15 dana to uradio i mogu reći da u Autu sve miriše, nema grinja i bakterija,svaki servis koji puni klime traba da može to uraditi.

Link to post
Share on other sites

Imas u metrou, tempu, merkatoru itd. sprej za dezinfekciju klime. Kosta oko 500din. uz njega dolazi duga cevcica koju ubacis kroz prednje otvore ventilacije, ukljucis klimu na kruzenje i prskas. Uostalom imas objasnjen postupak na spreju

Link to post
Share on other sites

Pa može to i sprejem kao što kažu ovde Daca i Nikola jer i ja sam do sada koristio sprej ali ovo je nešto sasvim drugo,pokušaj prvo sprej pa ako nebude efekta onda ti preostaje ovaj način odlaska kod majstora za klimu, jer ovo je zaista posao

28vpque.jpg ;)

Link to post
Share on other sites

Dobrodošao :)

Postoji spray koji se ne uduva u ventilacione kanale, nego se aktivira i ostavi u vozilu.

Naravno pre toga zatvorite prozore i usis vazduha spolja, tako da reciklira postojeći iz kabine.

Ovakvom cirkulacijom provlači spray kroz otvore 10-15 minuta i čisti.

Link to post
Share on other sites

To što kaže Vine sam radio ja samo ne sa sprejem nego ima čovek u servisu aparat u koji se stavljaju ampule za dezinfekciju i to traje oko 20 minuta, auto mora biti upaljen i treba da cirkuliše vazduh unutra. :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...