problem sa ventilacijom e46


Recommended Posts

Problem sa ventilacijom na 318i, e46.

Nakon malo žešće vožnje primetim da slabije ulazi vazduh kroz ventilaciju. Pojačam ventilator na maximum, i on pojača duvanje ali vazduh ne ulazi ?!? Svejedno da li klima na "AUTO" ili ne, svejedno da li je nameštena na 16c ili 20c. Jednostavno ne ulazi. Pojačam na maximum, lepo se čuje da duva k`o sumanut ali vazduh ne ulazi.

Kada isključim klimu (taster sa pahuljicom), pa je ponovo uključim radi sve normalno,

međutim posle 20-tak pređenih kilometara ponovo ne ulazi vazduh željenom jačinom.

Predlozi, iskustva ... ?

Link to post
Share on other sites

Ne znam Zlajo, ukapirao sam da mi pravi problema pre sat vremena, pa nisam još ništa rastavljao.

Ako me motor zeza, da li bi se nakon uključivanja/isključivanje klime klapna otvorila ?

Link to post
Share on other sites

Znam Zlajo, ali kada isključim pa odmah uključim klimu sve radi normalno.

Vazduh ulazi normalno. Pojačavanjem ili smanjivanjem jačine, pojačava se ulaz vazduha.

Promenim način ventilacije - da duva samo na šoferku, ili na noge i sl. i on apsolutno normalno radi.

Zato mi je nejasno, ako motorić ne radi i ako je u problemu, što se nakon uključivanja klime sve normalizuje ?

Link to post
Share on other sites

Pa možda je samo loš kontakt videćeš kad rastaviš tamo je dosta toplo od ježa, kad sam rastavljao kod mene taj motorić je uvek topao, možda samo gubi kontakt, vidiš koliko sam se ja zezao sa ježom dve nedelje radi pa moram rastavljati uvek ispadne da je loš kontakt,evo sad mi radi tako da mislim da to može biti i kod tebe.

Link to post
Share on other sites

To mi je prvo palo na pamet, ali ako vazduh uopste ne ulazi onda su verovatno klapne zatvorene, tj step motor ne radi

Mada bi po slikama trebalo da ih tu ima tri, nemoguce da su sva tri crkla odjednom, proveri osigurace

Link to post
Share on other sites

To mi je prvo palo na pamet, ali ako vazduh uopste ne ulazi onda su verovatno klapne zatvorene, tj step motor ne radi

Mada bi po slikama trebalo da ih tu ima tri, nemoguce da su sva tri crkla odjednom, proveri osigurace

Ako ima tri klapne, da li je moguće da ih sve tri (za šoferku, za noge i prednja ventilacija) istovremeno zatvori,

jer kada stavim ventilator na maximum lepo se čuje da jako duva, ali nigde ne izlazi vazduh ! (tj. izlazi jedva malo).

Kao što sam već rekao, ponovnim uključenjem klime duva na kojoj hoćeš jačini, i gde hoćeš : gore-dole, šoferka...

Sve normalno.

Kada sam išao auto-putem, većom brzinom ;) , dolazi do prestanka ventilacije ??? :blink:

Link to post
Share on other sites

A otkud znam, mozda ti nije kod filtera nesto lepo spakovano, pa vazduh na vecim brzinama zatvori klapne, nemam vise nikakvu ideju :)

...moguće, i ja sam baš razmišljao u tom pravcu pošto su rastavljali držač filtera i menjali filter.

Hvala ti u svakom slučaju.

Link to post
Share on other sites

Pa možda je samo loš kontakt videćeš kad rastaviš tamo je dosta toplo od ježa, kad sam rastavljao kod mene taj motorić je uvek topao, možda samo gubi kontakt, vidiš koliko sam se ja zezao sa ježom dve nedelje radi pa moram rastavljati uvek ispadne da je loš kontakt,evo sad mi radi tako da mislim da to može biti i kod tebe.

Pogledaću i motor,naravno. Hvala na savetu, pozdrav.

Link to post
Share on other sites

Nemožeš prići klapnama moraš sve rastaviti ja sam rastavljao da proverim motor da nija zablokirao tako da neverujem da se one pri većoj brzin same zatvore pre će biti da te nešto ovako zeza poput kontakta kao kod mene,jer i Casperbg82 i vranjin su insistirali daje kontakt greška što se pokazalo kao tačno :) :) :)

Link to post
Share on other sites