Recommended Posts

Ovako, desi se da prilikom paljenja ugasi na leru, medjutim, ostaje da radi step motor.Kada se otkaci step motor, cuje se da i dalje nesto cakce. Zna li neko sta bi to bilo? Koliko kosta nov step motor, a koliko polovan?

Link to post
Share on other sites

step motor ler gasa. znaci auto ili upali, a ako ne upali, ostaje da radi taj motor, pa se otkaci struja i tako se iskljuci.ecu je sredjen, ali i dalje pokazuje eml lampicu, sto znaci da problem nije resen. znaci auto ili upali i sve normalno, ili nece vec se upali samo taj motor ler gasa. neko mi je rekao da ocistim protokomer. da li je moguce da mi ovoliki problem pravi zaprljan protokomer, ili je pokvaren ovaj motor obzirom kako se ponasa? da ne pominjem da sam na ivici strpljenja sa ovim autom..

Link to post
Share on other sites

Ako je tvoj auto e46 316ti compact 2003 godiste, ti bi trebalo da imas motor sa oznakom N42B18, a taj motor nema step motor ler gasa

Ako ne znas oznaku okaci neku sliku motora, da vidimo o cemu pricamo :)

http://www.bimmerforums.co.uk/forum/f18/2004-bmw-e46-compact-316ti-1-8-n42-engine-idle-control-valve-t106142/

Link to post
Share on other sites

Ako je tvoj auto e46 316ti compact 2003 godiste, ti bi trebalo da imas motor sa oznakom N42B18, a taj motor nema step motor ler gasa

Ako ne znas oznaku okaci neku sliku motora, da vidimo o cemu pricamo :)

http://www.bimmerforums.co.uk/forum/f18/2004-bmw-e46-compact-316ti-1-8-n42-engine-idle-control-valve-t106142/

ovo su podaci po broju sasije:

T yp-Code AT51

T yp 316TI (EUR)

E -Baureihe E46 (5)

B aureihe 3

B auart COMP

L enkung LL

T üren 3

M otor N42

H ubraum 1.80

L eistung 85

A ntrieb HECK

G etriebe MECH

F arbe TITANSILBER METALLIC (354)

P olsterung STOFF INTERNATIONAL/ANTHRAZIT (H2AT)

Sonderausstattung

Nr. Beschreibung

2 62 KOPFAIRBAG

3 02 ALARMANLAGE

3 13 AUSSENSPIEGELPAKET

3 15 HECKSCHEIBENWISCHER

3 21 EXTERIEURUMFAENGE IN WAGENFARBE

3 62 AUSSTELLFENSTER HINTEN ELEKTRISCH

4 31 INNENSPIEGEL,AUTOMATISCH ABBLENDEND

4 41 RAUCHERPAKET

4 73 ARMAUFLAGE VORN

4 93 ABLAGENPAKET

5 08 PARK DISTANCE CONTROL (PDC)

5 21 REGENSENSOR

5 30 KLIMAANLAGE

5 50 BORDCOMPUTER

6 60 RADIO BMW REVERSE

7 85 WEISSE BLINKLEUCHTEN

8 77 UEBERKREUZBEDIENUNG ENTFALL

8 84 ITALIENISCH/BETRIEBSANL./SERVICEH.

9 28 REIFENSTEUERUNG

Serienausstattung

Nr. Beschreibung

548 KILOMETERTACHO

Link to post
Share on other sites

Ima li ovaj model taj motor?

Kada on ostane da radi, iako auto nije upalio, i podigne se hauba, lepo se cuje a i vidi da taj motor koji se nalazi iza leptira gasa, radi. i sve je ocisceno, i leptir i taj motor, jedino nije diran protokomer, ili MAF senzor (to je koliko shvatam jedno isto). ECU pokazuje EML lampicu, znaci nesto u sistemu gasa ne valja. Jesam li u pravu? Da li bi dijagnostika jasno pokazala kod greske, i koji je kod za protokomer?

Link to post
Share on other sites

Pa ne bi trebalo da ima, ler gas se kontrolise na drugi nacin kao sto pise u onom linku gore sto sam stavio

A tu negde bi trebalo da ima neki Resonator box

http://www.bimmerforums.co.uk/forum/f18/2001-e46-318ci-fault-codes-t87248/

Protokomer i MAF senzor je isto, i trebalo bi dijagnostika da pokaze ako je on problem

Evo ti ovde slican problem

http://www.bmwfanatics.co.za/showthread.php?tid=20838

Link to post
Share on other sites

dijagnostika kod bmw bate nije pokazala nista, a kod drugog majstora je pokazala :

27 93

27 92

27 95

27 99

sve je to klapna, njen senzor i opruga, zato sam mislila da promenim ceo taj deo, pa sam pitala zna li neko okvirnu cenu

Link to post
Share on other sites

Postaces pravi strucnjak za bmw :D

Ako sad pricamo o klapni, onda je to ovo

http://bmwfans.info/parts/catalog/E46/Compact/Europe/316ti-N42/LHD/N/2003/january/browse/fuel_preparation_system/throttle_housing_assembly/

Ona u sebi ima step motor i senzor mozda si na to mislila a ne na step motor ler gasa?

Link to post
Share on other sites

eh, kada bi svi radili posao kako treba, prezivela bih i bez ovih nakupljenih informacija o bmw ;)

jeste, na to sam mislila. Da li je neko cistio taj MAF senzor ili protokomer, citam da je osetljiv i da treba pazljivo cistiti?

Link to post
Share on other sites

Vidi, taj MAF ili protokomer, meri kolicinu usisanog vazduha i na osnovu toga odredjuje koliko goriva ce biti ubrizgano u motor

Ako auto tebi lepo vuce, i prima gas onda nema posebnog razloga da se sumnja na njega

Ako ti je na dijagnostici izbacio gore navedene greske za koje kazes da su vezane za klapnu - njen step motor i njen senzor polozaja, onda nije u pitanju protokomer nego klapna gasa tj. ovo

d49f1ad7-fd65-1bd7.jpg

Link to post
Share on other sites

Vidi, taj MAF ili protokomer, meri kolicinu usisanog vazduha i na osnovu toga odredjuje koliko goriva ce biti ubrizgano u motor

Ako auto tebi lepo vuce, i prima gas onda nema posebnog razloga da se sumnja na njega

Ako ti je na dijagnostici izbacio gore navedene greske za koje kazes da su vezane za klapnu - njen step motor i njen senzor polozaja, onda nije u pitanju protokomer nego klapna gasa tj. ovo

d49f1ad7-fd65-1bd7.jpg

Znam da je to ovo sa slike, ali sumnja da je mozda nesto zaprljano je zbog toga, sto je prvo otkriveno ostecenje na kompenzacionoj posudi, na koju se nadovezuje ovaj leptir. To je sanirano, leptir i motor ocisceni, jedino nije MAF senzor. Sam auto se ponasa cudno, znaci kad upali, sve je kako treba, ali desi se i da nece da upali :(

Hvala tebi i svima na trudu da mi pomognete

Link to post
Share on other sites

zlajo druze, samo zbunjujes zenu sa tvojim postovima i savetima. ona zna da ima problem sa racunarom i to joj je predoceno. dijagnostika izbacuje kodove gresaka vezane za klapnu jer ECU kontrolise istu.

kat, ne moze klapna da se osteti niti da se pokvari zato sto je kuciste filtera bilo polomljeno. MAF sve i da je zaprljan ne znam koliko ne moze uticati na to da auto ne pali. Diskonektuj ga i auto ce raditi samo sto nece imati snage koliko inace ima i trosice vise jer radi sa fixnim parametrima (safe mod). ti imas problem sa ECU-om. Bice da ga je voda koja je nadjena u njemu sredila (napravila kratak spoj negde) pa sad on brljavi i ne dobija niti salje prave informacije koje su potrebne da bi upravljao motorom. dakle, potrazi drugi ECU na nekom otpadu ili poruci preko ebay-a posto se nov ne isplati kupovati (900e). Kad nadjes drugi ECU moras otici kod bate ili nekog drugog majstora koji ima BMW dijagnostiku kojoj ce moci da ga upari sa EWS-om i da uradi adaptaciju klapne na novi ECU.

Link to post
Share on other sites

zlajo druze, samo zbunjujes zenu sa tvojim postovima i savetima. ona zna da ima problem sa racunarom i to joj je predoceno. dijagnostika izbacuje kodove gresaka vezane za klapnu jer ECU kontrolise istu.

kat, ne moze klapna da se osteti niti da se pokvari zato sto je kuciste filtera bilo polomljeno. MAF sve i da je zaprljan ne znam koliko ne moze uticati na to da auto ne pali. Diskonektuj ga i auto ce raditi samo sto nece imati snage koliko inace ima i trosice vise jer radi sa fixnim parametrima (safe mod). ti imas problem sa ECU-om. Bice da ga je voda koja je nadjena u njemu sredila (napravila kratak spoj negde) pa sad on brljavi i ne dobija niti salje prave informacije koje su potrebne da bi upravljao motorom. dakle, potrazi drugi ECU na nekom otpadu ili poruci preko ebay-a posto se nov ne isplati kupovati (900e). Kad nadjes drugi ECU moras otici kod bate ili nekog drugog majstora koji ima BMW dijagnostiku kojoj ce moci da ga upari sa EWS-om i da uradi adaptaciju klapne na novi ECU.

Nije voda nadjena u ECU, vec u dzeku koji ulazi u njega, i to je Bata sredio. ECU je proveren kod 2 elektronicara, nije polomljena ploca, ECU radi, auto pali i ide, ali se desi i da nece. ECU jos prijavljuje one greske za klapnu. Sada sam doznala jednu zanimljivu stvar, kada se ECU izvadi iz svoje metalne kasete, auto uvek upali. Pada li nekome na pamet sta je to?

Link to post
Share on other sites

zlajo druze, samo zbunjujes zenu sa tvojim postovima i savetima. ona zna da ima problem sa racunarom i to joj je predoceno. dijagnostika izbacuje kodove gresaka vezane za klapnu jer ECU kontrolise istu.

kat, ne moze klapna da se osteti niti da se pokvari zato sto je kuciste filtera bilo polomljeno. MAF sve i da je zaprljan ne znam koliko ne moze uticati na to da auto ne pali. Diskonektuj ga i auto ce raditi samo sto nece imati snage koliko inace ima i trosice vise jer radi sa fixnim parametrima (safe mod). ti imas problem sa ECU-om. Bice da ga je voda koja je nadjena u njemu sredila (napravila kratak spoj negde) pa sad on brljavi i ne dobija niti salje prave informacije koje su potrebne da bi upravljao motorom. dakle, potrazi drugi ECU na nekom otpadu ili poruci preko ebay-a posto se nov ne isplati kupovati (900e). Kad nadjes drugi ECU moras otici kod bate ili nekog drugog majstora koji ima BMW dijagnostiku kojoj ce moci da ga upari sa EWS-om i da uradi adaptaciju klapne na novi ECU.

Nisam mislio ništa loše samo da pomognem jer sam imao isti problem samo sa Polom 1.4 i kad je zamenjen računar auto radi ok...

Link to post
Share on other sites