Recommended Posts

Nije voda nadjena u ECU, vec u dzeku koji ulazi u njega, i to je Bata sredio. ECU je proveren kod 2 elektronicara, nije polomljena ploca, ECU radi, auto pali i ide, ali se desi i da nece. ECU jos prijavljuje one greske za klapnu. Sada sam doznala jednu zanimljivu stvar, kada se ECU izvadi iz svoje metalne kasete, auto uvek upali. Pada li nekome na pamet sta je to?

Nije sija nego je vrat :) voda je nadjena svakako tamo gde joj nije mesto. da li je unutra ili u konektoru nebitno, napravila je problem jer se u protivnom kontakti sa stampane poloce ne bi podigli. to sto pali kad ga izvadis iz lezista moze da znaci da nesto unutra dodiruje masu. u ovom slucaju kuciste ecua a kuciste pipa sasiju. druga mogucnost je opet 'ladan lem koji dobije kontakt kada se kuciste ECUa pomeri i promeni polozaj. probajte nekako da izolujete kuciste da ne dodiruje sasiju. ako nije to onda je ovo drugo.

Link to post
Share on other sites

Nije sija nego je vrat :) voda je nadjena svakako tamo gde joj nije mesto. da li je unutra ili u konektoru nebitno, napravila je problem jer se u protivnom kontakti sa stampane poloce ne bi podigli. to sto pali kad ga izvadis iz lezista moze da znaci da nesto unutra dodiruje masu. u ovom slucaju kuciste ecua a kuciste pipa sasiju. druga mogucnost je opet 'ladan lem koji dobije kontakt kada se kuciste ECUa pomeri i promeni polozaj. probajte nekako da izolujete kuciste da ne dodiruje sasiju. ako nije to onda je ovo drugo.

Zverko, jasno je meni da trebam da promenim ECU, ali sada ispitujem da li samo to treba da se menja ili jos i klapna, posto pokazuje greske za nju. Znas li mozda sta je cevcica koja povezuje papucicu gasa sa klapnom? Ona nastavlja da cakce kada se otkaci step motor klapne?

Link to post
Share on other sites

Nisam ni rekao da si mislio nesto lose nego se sprdas a zena u drami :)

Ma ok malo sam preterao, da kad imaš problem netreba ti još zaj...,ali kad je casperbg82 rekao da će postati stručnjak za Bmw omaklo mi se, :huh:

Link to post
Share on other sites

nisam sigurna koji je to broj, pise Motor steurgeraet 7522716

Pitaću ti ja za to, čim saznam javljam, kao što sam već rekao imao sam problem sa polom 1.4 benzin nabavio sam drugi računar za 70e i rešio problem :)

Link to post
Share on other sites