Pozdrav za sve Balkance :)


Recommended Posts

Pozdrav za sve clanove foruma,zovem se Dejan , `91 godiste,iz Bijeljine..Bavim se uvozom automobila iz Usa, studiram pravo,druga godina.

Treba mi par informacija u vezi Bmw 330 XI 2002 koji planiram da kupim.. :)

http://www.pik.ba/artikal/3917218/bmw-330-xi/

Cena je 8.500 eura .. Ima ugradjen plin i presao je 218.000 km.

Prvi put kupujem BMW i ovaj mi potpuno odgovara jer je benzinac i ima pogon na sve cetiri tocka,sto ce mi definitivno dosta znaciti preko zime na Romaniji ,Jahorini , u Zvorniku , Sarajevu i Bijeljini,itd :)

Na sta treba posebno da obratim paznju ? Imaju li generalno neke mane,delove koji lako otkazu,itd?

Vlasnik mi je rekao da mu fali `Merac protoka pritiska` ??!? Tako nesto, uglavnom ne kosta vise od 30 eura,ali je redak deo.

INace je u stvarno dobrom stanju i ako budete zelili postavicu jos par slika.

Ovakvi modeli u DE. su od 8500 pa do 11000 eura tako da mislim da nije prevelika cena ?

I ne zamerite na amaterizmu sto se tice pitanja , ipak do sada nisam vozio Bmw. Izasao sam iz Opel Astre H,pa u Nissan Murano pa sada nadam se Bmw.

:)

Pozdrav svima.

Link to post
Share on other sites

Pa kad ne kosta vise od 30eur sto ga on ne napravi. Lupeta gluposti. Mozda je mislio na merac mase vazduha ili ti popularno protokomer. Mozes samo da dodas eventualno nulu na ovu cifru sto ti je rekao, ako govorimo o originalnom delu.

Link to post
Share on other sites

Ako misli na protokomer, skuplje je od 300e nov originalni deo. Poznato je da taj motor troši ulje i to lepo, dešavalo se da u radu isključi neki cilindar. Sve u svemu to su mu najveće mane, inače je mnogo ozbiljan auto. Obavezno proveri sve poluosovine kao i diferencijale.

Link to post
Share on other sites

Hvala Matics , Pak76.

On je obecao da ce nabaviti taj deo za njega . Sve u svemu mislim da je odlicno auto,a sto se tice cene , ne znam. Vidim da si iz CH,ako mi ti mozes nabaviti 330Xi od 2002 pa na dalje za manje pare ( sa carinom ) , saradjivacu sa tobom ;)

Pak76 , generalno , 330 XI se pokazao kao dobra masina ?

Sto se tice ulja,svako auto koje sam do danas vozio trosilo je ulje,hoce me to. Ali nisam nikada imao problema,naspem koliko treba i gas ;)

Link to post
Share on other sites

Hvala Matics , Pak76.

On je obecao da ce nabaviti taj deo za njega . Sve u svemu mislim da je odlicno auto,a sto se tice cene , ne znam. Vidim da si iz CH,ako mi ti mozes nabaviti 330Xi od 2002 pa na dalje za manje pare ( sa carinom ) , saradjivacu sa tobom ;)

Pak76 , generalno , 330 XI se pokazao kao dobra masina ?

Sto se tice ulja,svako auto koje sam do danas vozio trosilo je ulje,hoce me to. Ali nisam nikada imao problema,naspem koliko treba i gas ;)

330xi jeste dobra masina, trosi ulje ali vredi

Link to post
Share on other sites

Da li si kupio auto? Napisao sam ti već u drugoj temi par detalja pošto sam vozio 300xi nekoliko godina. Inače da znaš, moj komšija prodaje 330xi ali nije restyle. Mislim da je 2000 godište ali je prvi vlasnik i u ozbiljno dobrom je stanju. Takođe, prešao je samo oko 130.000 km koliko se sećam i dao bi ga za poprilično male pare. Pozdrav i dobrodošao :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...