Recommended Posts

Pozdrav.Listao sam po forumu i nisam nasao koje ulje ide u menjac za BMW e36 sa motorom 1.8tds i manuelnim menjacem...ja sam nabavio neko sinteticko ulje SX 75w-90 i proizvodjac je COMMA,Great Britain,znaci Englesko je ulje :) Moze li znaci to ulje da ide u taj manuelni menjac ili moram da sipam mineralno 80w-90??Isto pitanje i za diferencijal.Hvala i pozdrav :)) :kiss3:

Link to post
Share on other sites

Moras prvo videti koji je menjac i da li ima nalepnicu

U neke menjace ide hipoidno ulje a u neke ide ATF

Orange label with ATF oil = Dexron II D

Green label with special oil = Synthetic Mobil SCH630 (BM), part No. 81-22-9-407-305

NOTE: Never fill with synthetic or multi-grade engine oils.

Yellow label with MTF-LT-1 = no oil change necessary

NOTE: MTF-LT-1 oil has been superseded by MTF-LT-2.

In case of repair only fill with lifetime oil: MTF-LT-2, part No. 83-220-309-031

6-speed (I transmission) = MTF-LT-3, part No. 83-22-7-533-818

With no label = SAE 80 (MIL-L-2105 or API-GL-4)

NOTE: Never fill with synthetic or multi-grade engine oils.

Diferencijal ide 80w-90 ili sintetika 75w-90

Za volan-servo ide ATF odnosno ulje sa oznakom Dexron II, D ili E - mineralno, moze i Dexron - III, ono je sinteticko

Ali iz serva otprilike mozes da ispustis polovinu ulja, tako da bolje da sipas II

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

da ne otvaram novu temu,pitacu ovde...

znaci pitanje je isto,koje ulje da sipam u menjac? :) e sad da ne bih jebavao i ovako prezauzete vrsacke "majstore" i trazio etikete i nalepnice,a posto njima na rec ne verujem slobodno receno nista vise,da li moze neko da kaze koje tacno ulje ide,iz svog iskustva.znaci u pitanju je e36 m50b20...

ciljana grupa-bmw znalci sa foruma,bivsi i sadasnji vlasnici istog ovakvog modela i prethodni vlasnik konkretno ovog mog :)

molim bez "pametnih" odgovora,zaobidjite me ironije i cinizma.znaci ja pitam-ne znam,ko zna-odgovora.ko hoce da pametuje i likuje,nek zaobidje post. hvala :)

Link to post
Share on other sites

tvojim negativnim i arogantnim stavom i oni koji znaju mozda Namerno nece da ti pomognu !?

ako na menjacu imas narandzastu nalepnicu na kojoj pise ATF oil onda ide ATF dex II multivehicle ... Castrol

ako imas zutu nalepnicu na kojoj pise MTF LT 1 ili MTF LT 2 onda ide syntrans multivehicle 75w 90 Castrol

ako imas zelenu nalepnicu na kojoj pise Special Oil , onda pravac u ovlasceni bmw servis jer podaci ne postoje !

zaboravih u menjac ti staje 1,1L ....

Link to post
Share on other sites

svima po zasluzi,nista to nije bez razloga,ocigledno.a vidis i ti si me pogresno procenio... dobio si hvala unapred :) a za ostale ne znam sta treba,da ih zamolim da iskucaju par redova,bes ti onda ovaj forum,kad samo u oglasima znamo da budemo od koristi jedni drugima,ili ti kad treba da se uzmu pare,srpska posla. ...al ajd,sto da se dokazujem i osvrcem na tudja misljenja i sudove.. znam ko sam i sta sam. ;)

znaci nista ne mogu da resim dok ne pogledam ispod... mislio sam da se za model/godiste itd,to vec zna unapred,ali izgleda ima opet varijacija.

hvala tebi jos jednom i pozdrav ...u stvari evo pozdrav i za ove druge,sto cute NAMERNO i likuju umesto da budu od pomoci :D

Link to post
Share on other sites