Recommended Posts

drugovi jedno pitanje,koje ulje da sipam u auto 2005 godina 320d karavan 150ks, u njega je sipano 0w-30 , primetio sam da mi auto malo dimi na vecem broju obrtaja i da mi malo trosi ulje,a to nije radio,jer mu je motor kao nov..neko sa foruma mi rece da promenim separator uljne pare,koji sam i kupio nov, i da uradim mali servis i da ce prestati to da radi,posto dimi i na cepu moora. znaci uradio bih mu sutra servis i zamenio separator..sta vi mislite koje ulje u njega da sipam,pise da je presao 130 000km, sto je moguce jer je kao nov atuo...

Link to post
Share on other sites

Promeni separator i uzmi original ulje bmw koje si i dosad sipao. Ipak ide zima i zimski dani, motor ce ti biti zahvalan sto sipas 0w30 a ne neko gusce ulje. A to sto dimi nema veze sa uljem, vec sa gorivom. Osim ako ne dimi plav dim :prankster2:

Link to post
Share on other sites

Ne dimi plav.vec crn.motor je dobar.mada svi mi kazu da je to mnogo retko ulje.ne znam sta da radim.kad otvorim cep od motora kad je radna temperatura dimi kao besan..zamenicu mu separator i uraditi mali servis.ali u nedoumici sam oko ulja o.O

Link to post
Share on other sites