Recommended Posts

Pozdrav drustvo

Ne javljam se bas cesto ali vas nisam jos zaboravio (cim mi nesto zatreba ja se sjetim vas :)). Danas sam isao raditi tehnicki na autu, mijenjao gume itd (na tehnickom nisam prosao zbog lijeve rucne kocnice :)). Kada sam dosao kuci, uzeo sam malo da provjerim greske (ako ih ima) i onda mi je pokazalo sledece:

Ja cu ovdje napisati onako kako je na njemackom i pokusacu prevesti na nas a vi izvinite ako to ne bude sasvim tacan prevod :).

Khmmmmm

Mjerio sam "ANALOGWERTE 3" (valjda se prevodi kao Analogne vrijednosti 3) i dobio sam sledece:

I-Anteil des PI-Leerlaufreglers mm^3 - 3,60

P-Anteil des bla bla bla - ovdje vrijednost u leru iznosi oko nule a kada dodajem gas sve vise ide u negativno, recimo stoji "!-55"

Znaci, program je mjerio vrijednosti nekakvog "PI" regulatora za ler.

Ovo mozda nebi bilo nista cudno da u njemackom forumu negdje ne procitah za isti slucaj a doticni je na kraju rekao da ovaj auto (e46 330d) uopste i nema taj regulator lera. Sada se pitam, sta je ovaj program uopste mjerio, a nesto jeste jer su se vrijednosti mijenjale prilikom dodavanja gasa (ova prva sasvim malo a ova druga se povecavala kako sam dodavao gas).

Moje pitanje glasi, da li ovaj auto ima taj regulator, ako ima gdje se nalazi i kako se prepoznaje da on nije u redu?

pozdrav

Link to post
Share on other sites