Hladnjak u kabini


Recommended Posts

Pozdrav.Zanima me moze li mali hladnjak da se skine (izvadi) a da se ne dira ceo kokpit?Kontam da skinem cevi koje vode vodu(antifriz) do njega i da se on mozda izvuce nekako kroz otvor za filter klime ali nisam pokusavao,jer naravno uvek pitas iskusne :)

Link to post
Share on other sites

Caspere.Skinuo sam sve i dosao sam do malog hladnjaka.Upalio sam auto,dostigao je radnu temperatu jako brzo posto je termostat nov i hladnjak mali je postao vreo kao i ona povrtna cev sto vraca vodu nazad.E,sada cim upalim ventilator znaci stavim na trecu recku,znaci malko jace da duva on za nekih desetak secundi ohladi taj mali radijator i povratna cev postne opet mlaka da ne kazem hladna.Sta moze biti?Jel slab protok vode kroz hladnjak?Vodena pumpa je stara samo god.dana,neverujem da je ona posto se on i ne pregreva mislim na motor.Znaci bez ventilatora ukljuenog radijator se usija da ga ne mozes pipnuti i posle samo desetak secundi rada ventilatora on se ohladi..A jos i sve sam to radio drzeci nogu na gasu na ekih 1.700 obrtaja. jer na leru jako tesko ugreje radijator.Moram li skudati hladnjak skroz ili sta?

Link to post
Share on other sites

I skinuo sam hladnjak.Sipao sam vrelu vodu u njega i ceo je topao i lepo protice voda kroz njega,posto na povratnu rupu ide voda sasvim lepo,znaci daje znake kao da je ispravan.

Link to post
Share on other sites

Skinuo sam ventile.OK,rade samo su mi gumice malko losije,pa voda ulazi u sam eletroventil,malko su bili vlazni posto sam ih otvorio.Ima li da se negde kupi set gumica tj.te dve gumice ili sta da se radi?Kontam ako kupim i polovan ventil i on je star koliko i moj ventil,pa su verovatno gumice i na tom lose.Sta raditi?Inace ventil radi,otvara i zatvara sasvim fino.Ili sta vise,mozda i treba voda da ulazi posto vidim da unutra ima caura sa gumicom.

Link to post
Share on other sites

Brate, ako i oni rade onda ne znam sta bi jos moglo biti.. ajde da ti napisem sta mi je sve ostalo od ideja :)

1. Uzmi neki onaj Calgon, Cilit ili Domestos, pa isperi hladnjak, da skine kamenac, mozda kad stavis crevo sa cesme voda prolazi ali vodena pumpa na autu nije dovoljno jaka da progura tecnost

2. Mislim da tds ima dodatnu vodenu elektricnu pumpu, mozda ona ne radi pa je los protok vode

3. Mozda nije dobro ozracen ceo rashladni sistem, odnosno nemas dovoljno tecnosti u njemu

4. Kad i ako operes hladnjak namontiraj njega i ventil, dovedi crevo sa cesme na dovod na ventilu, a stavi parce creva na odvod sa hladnjaka i izvedi napolje pa ukljuci grejanje i odvrni cesmu i vidi kako ide, ako je sve ok onda treba traziti problem na drugom mestu

Mislim da to sto voda ulazi u ventil nema veze, a ne verujem da ima negde da se kupe gumice

Link to post
Share on other sites

Sve sam uradio to i sa kiselinom i sve.sve sve.i crevo nabijao.On se sam liftira.Nemam ja ni na termostu saraf ni na hladnjaku...imam expanzionu posudu i sa njom je povezan hladnjak i sam se ozracuje.

Link to post
Share on other sites