kako ofarbati celicne felne - koja je procedura


Recommended Posts

resio sam da ofarbam celicne felne pa me zanima procedura korak po korak.

mogu li jednostavno da ih oprerem i uzmemm celicnu cetku da ih izsmirglam,a onda uzmem sprej crni ili farbu i sa cetkom prefarbam?

bitno je da traje bar 1 zimu, pa sledece mogu opet, ili to mora u farbari da se uradi priprema i slicno. jel neko radio ovako amatereki kao sto ja hocu

Link to post
Share on other sites

Matori, operes, osmirglas koliko mozes, moze i celicnom cetkom, izduvas prasinu, prebrises nitro razredjivacem [odmastis], i samo prespricas sprejem. Prosto ko pasulj.. I gledaj da se ne trudis da ih iz prve ruke prekrijes bojom, nego iz 2-3, jer ce ti se slivati boja.

Link to post
Share on other sites

Moze i tako, a moze i malo ozbiljnije :)

Uzmi brusilicu i natakni celicnu cetku na nju, lepo obrusis sve (nosi naocare jer hoce da lete iglice od celicne cetke), onda uzmi Antirost i premazi da hemija odradi svoje, onda uzmi neku osnovnu boju koju mozes razrediti i naneti i cetkom, pa tek onda sprej, mada je u sustini sprej slab za to, mozda bi i za to bila bolja cetka ako nemas kompresor

Link to post
Share on other sites

Dobro receno, ali kako god da ih uradis tebi ostaju... :lol:

Slazem se. Time se vodim kada farbam aluminijumske, celicnim ne pridajem toliko paznje ;)

Inace, crni, odlicno si ih ofarbao, svaka cast na trudu!

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

I ja sam skoro farbao celicanu ali rucno. Skinuo masnocu, ocetkao celicnom, premazao sredstvom protiv rdje i prefarbao cetkom. Iako ce ici ratkapne preko red je da se koliko toliko srede. Nego, gde ces sad sredjivati alu, pa ako pretekne lova do proleca da zasijaju i moje?

Link to post
Share on other sites