Recommended Posts

Mom drugu smo otvarali poklopac da promenimo dihtung, u pitanju je BMW 320i benzinac 98 godiste i ugledali UZAS...sve je u katranu, nekoj smoli, slikao sam pa da pitam kako se i da li se to cisti uopste. Inace, auto savrseno radi, sve je u najboljem redau ali eto...

Da li cistiti nekim sredstvom, da li ce ispasti neki veci problemi ako dospe otpad u karter ili?

Hvala unapred.

fotografija0658.th.jpg

fotografija0657.th.jpg

fotografija0656.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Ne znam koliko je opasno, samo sam rekao kako da potrazis :) Ja bih uzeo neku kvalitetnu tecnost za ispiranje, pa probao, i posle tretmana skines pa vidis kako je proslo.. malo je nezgodno kad sad sve to krene kroz uljne kanale, da li ce bas sve da razbije

Link to post
Share on other sites

Covek preporucuje zamenu motora kod takvih problema a ti kazes bolje nista ne dirati... ;)

Link to post
Share on other sites

Vodite racuna, ako cistite i ako tretirate motore raznoraznim preparatima, kanali za ulje na nekim mestima su jako sitni, u precniku se smanjuju i do milimetra.. Gde sve to moze da zavrsi..

Link to post
Share on other sites

na golf 4 1.9 sdi isti problem sam imao. kada sam oprao sve to nekako morao sa posle toga da radim motor. posledica toga je ili nije menjao ulje mnogo dugo ili ga neko sa ovim raznim aditivima spremio za prodaju i usrecio tvog drugara

Link to post
Share on other sites

ne znam sta da kazem...mislim da nije menjano ulje dugo nekada...auto je usao prosle godine i tada mu je uradjen servis itd...on je zamenio ulje pre tri meseca...eto....sada nas je strah da sipamo neka sredstva za odmascivanje, nasao sam nesto sto se sipa pre zamene ulja i onda navodno isteku smole sa uljem...ako ima nekoh jos preldoga dajte, HVALA UNAPRED!

Link to post
Share on other sites

zagrejes motor na radnu temperaturu ispustis pola ulja i toliko sipas nafte u motor i pustis ga da radi 15 minuta

posle toga zamenis filter i sipaj neko jeftinije ulje i sve to ponovis posle predjenih 500 km i bice kao sunce

Link to post
Share on other sites

zagrejes motor na radnu temperaturu ispustis pola ulja i toliko sipas nafte u motor i pustis ga da radi 15 minuta

posle toga zamenis filter i sipaj neko jeftinije ulje i sve to ponovis posle predjenih 500 km i bice kao sunce

Kada dospem npr. 3 litra nafte i poradi 15 minuta, ZAMENIM ULJE I FILTER ili samo filter? Pa sa tako zamenjenim uljem ponovo na 500 km ili? Ako mozes malo preciznije mi reci?

Link to post
Share on other sites