Recommended Posts

Pozdrav,danas me zatekla jedna neugodna situacija,stojim na semaforu krenem,ubacim u drugu auto poce da koci,vratim u prvu dam gas ono opet isto,promenio zvuk kao truba je,sreca pored bila pumpa,stanem ugasim auto-upalim ono opet isto nece da vuce,naravno odma posle 2 minuta upalila se lampica CHECK ENGINE,vratim se kuci,100metara odatle,skinem poklopac od motora kad ono iskocilo crevo sa EGR ventila,a cistio sam ga pre 20-tak dana,verovatno majsotr nije lepo stavio crevo i onu selnu,okolo je bacilo ulja malo,vratio sam crevo,zvuk se vratio u normalu,vuce extra,ali mene brine sledece,da li tu sme da bude uopste ulja i brine me sto nece da ugasi check engine lampicu ili se ona gasi samo dijagnostikom?Kada pritisnem BC dugme i drzim ga ispise mi broj greske CC-ID 31? Zna li ko nesto o ovome?

Link to post
Share on other sites

Braćela, to što imaš ulja u crevu (pretpostavljam da je crevo koje ide iz intercooler-a u EGR), to je motorno ulje koje turbina povuče iz motora, inače turbina koristi ulje motora za podmazivanje i hlađenje, doduše nekad malo srče na osovini što nije ništa retko, onda to ulje tera dalje kroz intercooler zatim kroz cev od EGR-a pa u usisnu granu, pa na kraju u cilindre, ovo i ne treba preterano da te brine. BMW je to i predvideo, zato i insistira na LL04 ulju kod takvih agregata, LL04 ulje ima zanemarljivo nizak postotak pepela i male su šanse da će se sagorevanjem tog ulja zagušiti DPF (dakle sagorevanje ulja u cilindru pored radne smeše je očekivano i predviđeno još od strane inženjera koji su projektovali agregat). Majstora pogodi šelnom u glavu, pošto je napravio početničku grešku. A za lampicu nisam siguran, učvrsti ti to crevo kako Bog zapoveda, pa ako ti nakon par vožnji ne ugasi, onda na dijagnostiku jbg.

Pozzz!

Link to post
Share on other sites

Ma jbg,pretpostavio sam da treba biti ulja,ali znas kako je kad se nesto desi,odma neka panika,jos ja nisam ni iskusan sa tim.Videcu sta ce biti za lampicu,verovatno cu je morati dijagnostikom ugasiti.Ipak ti hvala na odgovoru. Pozz

Link to post
Share on other sites

Danas sam ponovo preglredao sve oko ventila,i uvidim ovo,ulje kako je prsnulo otislo je i na ovaj senzor verovatno i u dzek je uslo,sad ja ne znam od cega je on,vidim da je od egr-a nesto,mozda zbog njega nece da ugasi lampicu jer je verovatno od ulja unutra? Evo slika,ovo plavo sto sam zaokruzio,to je to,danas cu videti da ga skinem i osusism nekako,misljenja? pozz

http://img835.images.../5972/tsh32.jpg

Link to post
Share on other sites

Danas sam ponovo pregledao sve oko ventila,i uvidim ovo,ulje kako je prsnulo otislo je i na ovaj senzor verovatno i u dzek je uslo,sad ja ne znam od cega je on,vidim da je od egr-a nesto,mozda zbog njega nece da ugasi lampicu jer je verovatno od ulja unutra? Evo slika,ovo plavo sto sam zaokruzio,to je to,danas cu videti da ga skinem i osusism nekako,misljenja? pozz

http://img835.images.../5972/tsh32.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

pozdrav , danas sam cistio egr ventil koji je bio cadjav ali ne i zacepljen , e sad mene interesuje kad se ustima povuce onaj vakum jel on mora da se otvori posto ovaj kod mene nema sanse ,sem kad ga gurnem srafcigerom sa druge strane i to ide bas tesko kao da je unutra neka jaka opruga

i interesuje me kako da skinem ona creva sa interkulera posto nemaju klasicne selne nego neke zice kao osigrace

u pitanju je 318d e46

Link to post
Share on other sites