Recommended Posts

Pozdrav za sve prvo a evo i teme: cale mi je od skoro penzioner i resio da zameni/proda seat grdobu 1.4 tdi(2005g) za dzipa.Ja ga napao odma za Freelandera sa bmw dizel masinom m47, da uzme kratkog i ne brine mnogo.(cenovno se uklapa 2001-2003god, a pandan je Vitara i eventualno Frontera,dizeli)

E sad treba mi mala pomoc oko ubedjivanja. Licno ne poznajem dizelase nesto, pogotovo ove nove (separatori ulja,klapne ,filteri,zamajci,turbine,dizne...) ali vidim da je regularan m47 136ks poprilicno dobar, u ovom modelu je osisan na 111-114 ks zavisi od trzista.

Pitanje je da li je neko radio taj motor u Freelanderu, u cemu je razlika od onog sa 136ks, mane koje su tj el iste kao kod 3/5 bmw-a, ako ga neko vozi jos bolje, sve sto znate recite. Zelja mi da ubacim mog matorog u kupea sa bmw masinom (ha-ha) pa da ga postujem jos vise, ozbiljno sad - dzip mi je lep a i caletu, ali ne bi da ga zajebem sa mojim izborom pa pisite slobodno misljenje o komplet modelu.

Hvala i pozdrav

Link to post
Share on other sites

nemam licnog iskustva ali iz price, ljudi kazu da je freelander dobar jednio za izbegavanje. bmw motor ok, ostali motori su sranje i problemi sa pognom i menjacem. ponavljam, iz price ljudi. Mozda bolje da malo iscitas engleske forume, toga ima tamo kao drva.

Link to post
Share on other sites

nemam licnog iskustva ali iz price, ljudi kazu da je freelander dobar jednio za izbegavanje. bmw motor ok, ostali motori su sranje i problemi sa pognom i menjacem. ponavljam, iz price ljudi. Mozda bolje da malo iscitas engleske forume, toga ima tamo kao drva.

Koliko sam citao kontam da je bukvalno samo motor nas, cak ni menjac nije bmw (a ja mislio i diffovi,jbg), tako da jesu problemi u exploataciji i jesu vezani za diff-otprilike polovina nema kardane, zadnji prvo propada pa melje, novi ko otrov a bogami i polovni idu u vise stotina eura pa se kod nas bruse puzevi i ostalo...uzas,elem hvala na uputu.Inace sam naj..., posto sam upalio matorog po ceo dan je na oglasima i samo zove, a vise ne gleda nista sem freelandera dizela,a ja videh na par stranih da prelaze i po 300-400 000 km i dalje idu i dobro izgledaju, ne znam.

Link to post
Share on other sites