Recommended Posts

Hteo bih malu pomoc. imam problem sa automatskim menjacem na sedmici 1988god 735. Desava mi se da kada dodam malo veci gas pojavjuju se neke vibracije i motor nabija obrtaje a auto ne ubrazva. Danas sam zamenio ulje i filter ali opet isto. Po mom misljenju mislim da mu nema spasa ali hteo bih neki savet.

Link to post
Share on other sites

prtokomer je dobar nisam imao problema sa njim. Javjla se kad je vruc hladan u ekonomicu nisam probao u sportu. A na tabli mi neizbacuje nikakve greske. I zaboravio sam da napomenem da mi se taj kvar pojavio o jednom to tada nisam imao nikakvih problema sa menjacem

Link to post
Share on other sites

ma oce da zeza i kad je protokomer los,ali nije to,pa neznam..znam da ima i neki davac temperature koji zna da otkaze,pa se bas to desava,kao da je u prvoj brzini,pustis gas on rula po putu kao da je nizbrdo bez kocnica,ono u patos ide 50.. dal je do tog davaca ili do neceg drugog neznam..meni se tako ponasao dok je bio mraz dok se ne zagreje 5min,posle radi ko doxa...

a jel hoce po nekad i da proradi normalno...mozda je i do tog kompjutera sa desne strane kod suvozackih nogu,a mozda..mozda je i menjac :unsure:

Link to post
Share on other sites

Meni se to desilo pre par dana od jednom do tada nisam imao nikakvih problema sa menjacem i isto se ponasa kada je zagrejan i hladan i u svim brzinama kada dodam gas nabije obrtaje a ne ubrazava.Isto kao kada proklizi lamela. Kada bas polako dodajem gas salta sve brzine bez problema

Link to post
Share on other sites

Pronadji moju temu, detaljno sam opisao kako se menjaju lamele, filteri karter, ventili na menjacu. Ulje kada ti je menjano pitanje je kako je zamenjeno, da li je istoceno samo iz menjaca ili iz "torque convertor"-a Sto se tice tog davaca temperature, takodje ppostoji i davac za obrtaje lamela, ali da je otkazao bilo koji auto bi ti otisao u safe mod. Po mojoj slobodnoj proceni koliko sam proucio te menjace ili je problem u pritisku ulja u menjacu ili u lamelicama.

Link to post
Share on other sites

Owners manual bi ti tu pisalo da je na engleskom BC. Uzmi prevedi board na engleski, bice ti lakse da ga razumes :)

dsc00269by.jpg

dsc00268re.jpg

dsc00262fx.jpg

dsc00259jo.jpg

dsc00255ye.jpg

dsc00215va.jpg

dsc00210ln.jpg

dsc00161uw.jpg

dsc00140bm.jpg

dsc00161uw.jpg

dsc00139oj.jpg

dsc00144c.jpg

dsc00141kh.jpg

dsc00153tx.jpg

dsc00150fq.jpg

E sada, ja sam moj bas urnisao pre godimu i nesto dana, i sam ispred kuce ga sam sredio, lamelice filtere, pumpu ocistio, zamenio torque convertor, meni je on pravio vibracije. Vidi dok ga ne unistis skroz pokusaj da ga sredis...verovatno si mu lamelice ocistio...

Mozes sam da osetis u voznji, znaci proklizava, dize obrtaje ne ubrzava...samo malo mi je sumnjivo to sto u svakoj brzini to radi. Iz svog iskustva nekog to su dobri menjaci, ako nije nista tu puklo moglo bi da se sredi :)

Link to post
Share on other sites