Recommended Posts

Primetio sam da ti kao kod mene hauba ne leze ravnomerno, sa jedne strane ide milimetar ispod a sa druge milimetar iznad ivice krila. Mene je urnisao sneg i led sa krova , a i tvoj deluje malo rastimovan od udaranja. Pa reko' da iskoristim priliku da pitam forumase, jel moze to limar da ispravi da bude sve pod milimetar ravno? I ovi delovi limarije jel mogu da se utegnu? Jel ima da se kupe te zabice za pricvrscivanje ili kako?

LJypFhG.jpg

Link to post
Share on other sites

namestim da bude priblizno ravnomerno, al posle nekog vremena se rastimuje. I ne padne uvek isto kad zatvaram haubu. Jel treba da menjam te gumice?

I kako one elemente limarije da utegnem da se ne pomeraju? jel ima odvojeno da se kupe te zabice?

Link to post
Share on other sites

Kod mene je desno, na ovoj slici levo krilo menjano. Bilo je ogrebano a vidi se i da je retrovizor dokačen i da je on udario i u vrata. Vozačevo krilo je ok, malo se mrda taj migavac, verovatno je i tu bilo neko oštećenje, ali nije bilo havarija ako me razumete :D Videlo bi se...

Danas sam bio kod druga, tačno je bilo vakuum crevo koje ide na klapnu gasa, a iberlauf crevo je bilo spalo sa cevke šipke ulja... :) Ostavio sam mu auto jer nas uhvatio mrak, a videli smo i da dizne sutra treba da odnese na čišćenje :D

Zamalo infarkt nisam dobio, a lepo mi je rekao drug još pre kupovine da je vakuum crevo problem...

Link to post
Share on other sites

To je ovo crevo:

18022013236.jpg

Našli smo i da je iberlauf crevo spalo sa cevke šipke za merenje nivoa ulja pa je i to možda malo uticalo. Da li zna neko da li se to crevo kači tu, na cevku šipke merača ulja, evo koje crevo i gde ja mislim da se kači:

18022013235.jpg18022013238.jpg 18022013239.jpg

Link to post
Share on other sites

Sredismo ga sinoć, nisam imao snage da pišem na forumu, samo sam se srušio :D

Imao sam čist gubitak vremena jureći to crevo, nigde nema da se kupi, da se poruči pa se čeka, oko 3800 dinara je, negde 2500...i na kraju lepo kupim na metar pancir crevo 10 mm za 310 dinara metar, vakuum crevo 250 dinara metar i keper traku :D

Lepo skinusmo ostatke starog creva sa plastičnog kolena i stavismo ovo pancir, keper trakom smo omotali plastična creva tamo gde imaju harmoniku, kod zgloba, oprane su dizne, oprane su klapna gasa, step motor i ostalo, creva produvana itd, sve po PSu kad se već skida, sumnjam da bi u nekom servisu se mlatili tako detaljno time, kiselilo se sve dok sam ja tražio crevo :dance3:

Sad je ler gas miran, motor prede, bolje vuče, ali se oće čuje ta brodska sirena opet ali ne kao pre, pre se čula kad upališ auto hladan dok se ne zagreje i dok voziš drugom na ler gasu, sad se čuje samo kad pipneš gas dok stojiš u mestu, prvi trenutak kad prima vazduh, na delić sekunde i prestane, isto tako kad ubaciš u drugu u vožnji i kreneš da dodaš gas, samo taj delić sekunde...videću polako šta je, bitno je da auto ide, da sam se uverio da drug zna šta radi i da nema tu mnogo nekih delova...

Primetili smo da oko motora niko nikad nije ništa radio, iberlauf crevo je bilo zapušeno na plastičnom početku, dizne nikad oprane itd, biće da je samo menjano ulje i filteri..

To je i dobro, vidim da se auto nije kvario, tako da mi ostaje sledeće da promenim svećke, ako su stare dobre, bobine neću, pred ugradnju plina, a pre toga bih promenio i maziva (diferencijal, menjač, kočnice) kao i rashladnu tečnost.

Da sredim nutove ručice menjača i obradim doboš ručne i biće to ganc nov auto :dance3:

Link to post
Share on other sites

pa to je ona fora kad kupujes polovan auto molis boga da ima sto manje ulaganja ,kolko kod da su dobri ipak su to stara i polovna vozila pa ono , ma samo polako sredices sitnice i pun gas :D

Link to post
Share on other sites

Naravno, kad se kupuje polovan auto treba u džepu imati od 300 do 500 eur, tako se kupuje, svestan sam toga, ja sam mog punta održavao da ne veruješ, pa kad sam odlučio da ga prodam bilo je 200 eur da se uloži, nije moralo odmah, ali imalo je :)

Link to post
Share on other sites