Recommended Posts

Imam problem sa menjacem, kada ubacim u petu brzinu i trebam da vratim u cetvrtu poremeti mi se leziste. Jednostavno kada bi ga iz pete izbacio iz brzine on se ne bi vratio u normalan polozaj vec bi imao luft ka desnoj strani. I onda kada ga pomerim u levo , znaci ka prvoj, drugoj ili rikvercu on se sredi i opet ima lezisto normalno na sredini. Znaci to mi se desava samo kada ubacim u petu, tacnije kad menjac ide u desno. Jel zna neko sta je u pitanju i jel se radi o ozbiljnijem problemu ili je neko stelovanje samo? Inace rec je o automobilu e46 320d 2001.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Kod mene isti problem,s tim sto se rucica nekad pre,nekad kasnije vrati u pocetni,srednji polozaj.E 46,320d,2000 g

imam isti problem od kad sam ga uzeo, navikavam se polako ali me nervira i voleo bi da znam u cemu je problem. Ovih dana cu da zamenim ulje u menjacu pa cu da vidim da li ce to da resi problem. ako neko zna sta je bilo bi lepo da nam pojasni jer ima dosta nas sa takvim problemom.

Link to post
Share on other sites

Ne da me nervira,nego me par puta dovelo u nezgodan polozaj.Umesto iz 4 u 3,glatko udje u 5 brzinu.Onda izbaci iz 5,pa trazi 3 i tu prolaze sekunde.

Ako se dobro secam, pre par godina sam citao o ovom problemu na forumu nekog Hrvatskog BMW kluba.Ukratko radi se o oprugici koja nije skupa i lako se menja,ali menjac mora da se skine.

Link to post
Share on other sites

[quote

Ako se dobro secam, pre par godina sam citao o ovom problemu na forumu nekog Hrvatskog BMW kluba.Ukratko radi se o oprugici koja nije skupa i lako se menja,ali menjac mora da se skine.

pa valjda su i ovde ustanovili sta je u pitanju, pa se nadam da ce neko da podeli znanje

mislim da nije nisata specijalno ali kad svatis sta te zeza znas sta ces dalje...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Pozdrav svima, ja sam nov na ovom forumu.

Sto se tice pravca rucice menjaca, to vrlo malo ima veze sa uljem u menjacu. Kvar je jednostavan, glavi osovina selektora, lako i brzo se popravlja i ne kosta mnogo. Ako je skinut menjac sa auta kvar se resi za sat vremena. Naravno i par zaptivnih gumica.

Link to post
Share on other sites