Recommended Posts

e ovako, od juce sam primetio da se iz pravca menjaca u kabini cuje neko kuckanje, slicno zidnom satu, kuckanje prati brzinu, znaci kad se krecem brze ono brze kucka i obrnuto, dodavanje gasa nema veze sa tim, kao ni u kojoj je brzini menjac, znaci samo kretanje utice na to, gledao sam dole nista ne kaci, ni tockovi ni kardan.........inace zvuk je identican, ne pojacava se niti smanjuje, jedino brze i sporije kucka............i da, cuje se kad je auto u brzini, kad izbacim na ler pa cak i kad je auto ugasen a krece se...........primetio sam na onom srafu za ispustanje ulja iz menjaca da je vlazno od ulja, pa ne znam da li ulje ima veze sa ovim zvukom, inace guma na kardanu onako vizuelno izgleda cela, ne vidim da je negde pukla

pre par dana sam menjao prednju desnu viljusku i crevo za kocnicu na desnom tocku, primetio sam da je lezaj vrisnuo pa ne znam da li on moze da daje takav zvuk.......pomagajte

Link to post
Share on other sites

zanima me, posto nisam video nalepnicu na mom menjacu, kako da znam koje ulje moze da se sipa, da ne zeznem nesto,mislim da je majstor sad sipao neki ATF, i koliko sam proverio po bmw fans i bmw tis, u ovom mom menjacu staje 1.3 litra a falilo je oko 0.8 litara

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...