Duzi ili kraci diff, zasto ?


Recommended Posts

U drustvu sam se dotakao jedne diskutabilne i neresive i nekima (nedokazive) situacije pa mi je potrebno vase misljenje, strucnije.

NPR. kocka e30 recimo 2.0 m20 motor, dali ce vise da trosi auto sa duzim ili kracim diferencijalom, (sa istim menjacem).

u pitanju je GRADSKA voznja naravno podrazumeva se manuelni menjac 5b, grad. Zamolio bih obrazlozenje za svaki odgogovor, da resimo ovu misteriju.

Link to post
Share on other sites

Manji broj diff-a manja i potrosnja,veci broj diff-a auto se dere, ne ide i po gradu samo saltas brzine ko zaludan :) ja imao u e34 525i diff 3,91 sad ubacio 3,23 i pesma :dance3:

Link to post
Share on other sites

Kraci ce vise da trosi,logicno... Ali opet zavisi i kako se vozi sa duzim,jer dzaba ako se ne salta u nizu,tu ce i kraci da guta ako se potapa gas umesto da se prebaci u nizi prenos... Bicikl je najlaksi primer za to

Link to post
Share on other sites

Duzi trosi manje,provereno. Kraci trazi konstantno saltanje i samim tim trosi vise. Ja sam muku video sa kracim tj 3.91 i usled saltanja nisam mogao da spustim potrosnju plina ispod 18-19l plina po gradu pri normalnoj voznji.. sa duzim mi trosi 14-15l po gradu. I sa kracim na autoputu isao 160 u petu u blokadu,a sad leti preko 200 ko iz sale dance3.gif

Link to post
Share on other sites