Recommended Posts

Vozim 320d e46 2001. god.

U zadnjih par dana osetio sam da slabije vuce, zamenio sam mu filter vazduha jer je bio jako prljav i auto kao da se vratio u normalu. Posle predjenih 100km od kako sam mu promenio filter vazduha stignem kuci i parkiram auto. Sutra dan sednem u auto da ga upalim, a one samo vergla i ne daje nikakve znake. Mislio sam da ne dobija gorivo, skinuo sam filter goriva, dao kontakt i video da se posuda gde filter stoji puni, znaci dobija gorivo. Danas mi je bio neki majstor, prikacio dijagnostiku i kaze da je crkla bosch pumpa. Citao sam da su se neki zalili na bosh pumpu ali da su mogli da upale pa makar i teze. Kod mene je sve bilo normalno, parkirao sam auto i sutra dan jednostavno nisam mogao da upalim. Jel neko imao slican problem pa da mi pomogne. Bosh pumpa je skupa pa ne bi da bacam pare ako slucajno nije problem u njoj. Jel moze neko da me posavetuje sta da radim? Kako to da proverim?

Link to post
Share on other sites

Meni je pumpa visokog pritiska losa ali je auto palio i isao, samo na maksimalnom gasu nije mogao da nabije pritisak i onda se gasio, proveri ti to dobro, ne bacaj pare, ne bi pumpa visokog pritiska trebala tako odjednom da zvekne...

Link to post
Share on other sites

Pali li ikako?

Na drugom forumu je pisano da na Bosch pumpi ima neki sraf sa dihtungom na kojem moze da izadje gorivo. Proveri da nije do toga.

Link to post
Share on other sites

Ne znam gde se nalazi i da li je tesko doci do nje ali bi bilo lepo da u profilu napises odakle si kako bi neko do forumasa mogao da te uputi kod normalnog majstora.

Link to post
Share on other sites

To mi najvise lici na regulator pritiska, on zna da se zacepi na delu gde filtrira naftu, mnogi i neznaju da je to deo za filttiranje jer je toliko gust da ako se dobro nezagledas mislis da je obican izliveni zavrsetak. Na tom delu zna da se zacepi jer je to poslednje filtriranje pre dizni i onda zna velike probleme da pravi...

Link to post
Share on other sites