Recommended Posts

ma dobro to nije neki problem :D nego da nije nesto drugo uzrok dizanju temp, termostat sam zimus menjao on je ispravan ili ako nije dal je moguce da je crko posle par meseci :blink: ?

moguce , meni je proslo leto radi svega 6 dana...ako ti treba imam jedan termostat da ti dam sa e36 skinut sa 2.5tds*-a ne znam dal odgovra i tebi proveri pa javi. na 80 otvara

Link to post
Share on other sites
  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

trebalo bi da ti je kazaljka na crti ispred polovine(1/4), ako je zavaren visko!

ozraci sistem, menjaj termostat ili pokazivac temp.

Link to post
Share on other sites

moguce , meni je proslo leto radi svega 6 dana...ako ti treba imam jedan termostat da ti dam sa e36 skinut sa 2.5tds*-a ne znam dal odgovra i tebi proveri pa javi. na 80 otvara

ti nije problem da izbacis sliku tog termostata da vidim da li je isto ko moj da ne saljes dzabe ,a ako moze cisto da probam da vidim kako ce da se ponasa da ne kupujem nov bez veze ili ako neko zna sigurno da li su isti ili razliciti nek se javi necemo mu nista :D da se ne cima ni Crni a ni ja ;)

Link to post
Share on other sites

ako zeza termostat onda bi stalno bio preko,proveri kada je temp na pola da li je donje crevo hladnjaka vruce kao i gornje,ako jeste onda je termostat otvorio i ynaci da je dobar,ya pocetak ozraci sistem pa vidi,probaj kada ti skoci temp da malo dodas gas u mestu i da vidis da li ce da pojaca grejanje i obori temp,jer moguce da voda slabo cirkulise,na m40 ti odgovara od wv audi koji je do 1000 dinkica kod mene je voyen par godina bey problema i otisao je sa motorom tako kada sam ga prodao

Link to post
Share on other sites

ozracivao sam sistem poslednji put kad je menjan termostat tada nisam imao ovakvih problema ,to za creva moram da proverim ,a uzo sam bas taj termostat o kome pricas i evo ga zeza posle 6 meseci idem sutra do radnje da vidim da li ce mi priznati neku reklamaciju pa posle sve po redu :D

Link to post
Share on other sites

bio danas do radnje da reklamiram termostat i ladno mi istekla garancija pre 7 dana ccc koj sam ti ja baksuz bre :angry:

Link to post
Share on other sites

ako zeza termostat onda bi stalno bio preko,proveri kada je temp na pola da li je donje crevo hladnjaka vruce kao i gornje,ako jeste onda je termostat otvorio i ynaci da je dobar,ya pocetak ozraci sistem pa vidi,probaj kada ti skoci temp da malo dodas gas u mestu i da vidis da li ce da pojaca grejanje i obori temp,jer moguce da voda slabo cirkulise,na m40 ti odgovara od wv audi koji je do 1000 dinkica kod mene je voyen par godina bey problema i otisao je sa motorom tako kada sam ga prodao

proverio sam creva ona dva sto su na strani gde je cep za hladnjak su vruca a ono sto je na drugoj je hladno sto moze samo da znaci da je zakovao termostat, zar ne :D ,j***m mu nanu svim normalnim ljudima zakove na otvoreno kod mene zakove na zatvoreno :blink:

Link to post
Share on other sites

jos jedno pitanje i necu vise da davim, kad se skida termostat da li je bolje da motor bude hladan ili vruc posto cu sutra nesto da mrsim pa da ne napravim neki karambol :D

Link to post
Share on other sites

skinuo sam tupavi termostat i prokuvao ga u loncetu za kafu i otvara , mislim da je krenuo da otvara pre nego sto je voda pocela da kljuca ,zasto mi onda dize temp kad je u autu ???

Link to post
Share on other sites

ma dzabe bre vratio sam ga na auto i opet isto :angry: ,nece ni da pisne dize mi temp ponovo do 3/4 ,crevo sto ide iz njega hladno dok su ostala vrela , morace drugi da se stavi nanicu mu brezobraznu :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

termostat sredjen ,izvadio sam mu srce

dsc00137.jpg

i sad sljaka sve kako treba tj ne dize temp preko cetvrtine :D

za sad ostaje ovako dok ne uzmem nov i dok ne zamenim visko

Link to post
Share on other sites

termostat sredjen ,izvadio sam mu srce

dsc00137.jpg

i sad sljaka sve kako treba tj ne dize temp preko cetvrtine :D

za sad ostaje ovako dok ne uzmem nov i dok ne zamenim visko

visko dobijes na poklon

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...