Recommended Posts

Izgleda dosta ocuvano, mada opet ova cena mi nesto nije ok....

Mora da ima neku falinku, ako ti ode drug da ga gleda nego povede nekog ko se dobro razume u bmw i neka pregledaju sve sto mogu...

Link to post
Share on other sites

Neka mu trazi VIN i proveri. Mozda je neki budz, ti VIN decoderi mogu tacno da pokazu koji je motor orginalno u kolima, datum proizvodnje(najvaznije, jer su neki automobili carinjeni po datumu prve reg, a neki po datumu proizvodnje), enterijer i mnogo toga...

Inace, cena i nije toliko sumnjiva, to im je otprilike cena (oko trojke), za godista ispod 99', a posle cena raste prilicno.

Modeli do 99 su imali taj cuveni nikasil problem (ima toga puno ovde pisano na forumu), pa ako je puno navrtana kilometraza, ili je dugo vozen ovde, to moze da bude rupcaga bez dna, a BMW u glavnom kupuju ljudi koji ga vole, i to dobro znaju pa zato takve i cene.

Prijatelj od jednog autoelektricara u Prnjavoru je kupio takav, i kada su ga prikacili na dijagnostiku, kilometraza je bila 490 000km, covek se samo uhvatio za glavu, jer zna za taj problem, ali se nadao da nije puno presao privukla ga cena.

Pogledajte ovde na forumu ima vise tema kako se raspoznaje da li je m52 i m52tu motor.

m52tu je dobar, i uporedite sa godistem koje vam pokaze VIN decoder, ako je taj motor i ako je oktobar 98' ili mladji, to moze biti super kupovina, ali ako je m52, bolje izbegavati, ili ako je m52tu a stariji je od oktobra98, onda je neka budzevina, pa opet treba izbegavati...

Inace koja je kriza zavladala, cene kola su sve isle dole, izbor nikad veci, nema narod kud...

Link to post
Share on other sites

OK. Znam šta da gledam, imao sam ja dva BMW-a sa M-52 motorima, nego da li neko zna konkretno auto.

Link to post
Share on other sites