Potrebno mi je misljene strucnjaka


Recommended Posts

Vlasnik sam BMW E30 iz 1986 320i popularna kockica, treci sam vlasnik a auto je 1997 uvezen iz ch, ja kao i predhodni vlasnici se trudim da ga odrzavam u velikoj meri tako da za sitnicu odlazim kod svog majtora za savet a ujedno je i on predhodni vlasnik i moj dobar prijatelj koji dugi niz godina sredjuje popravlja i tyunira bmw vozila.

On je tim autom isao u Grckoj proslih godina,

Da ne duzim mnogo nego da predjem na stvar, kao sto sam reko na autu samo da zacvili sitnica odmah je isao na servis, sta se desava planiram i ja sa njim ove godine u grckoj pa sam resio da mu uradim veliki servis i veliku proveru, zamenjeno je ulje u motoru, menjacu, kocnicama... zamenini svi filteri, manzetne koje su popustile, provereni ventili, bregasta, zamenjen dihtung poklopca, zamenjeni kaisevi zupcasti, klinasti i neki semerinzi koji su bili pri kraju, licno sam prisustvovao servisu jer kao sto rekoh majstor je i moj dobar prijatelj pa sam malo i gledao kako se sta radi, sve je sklopljeno vraceno na svom mestu auto je upalanjen, prestelovan ler gas, radio je kao sto bi cika kure reko: "necuje se a radi" da bih posle oko 300 predjenih kilometara poceo da se cuje neki cudan zvuk bas iz dela gde su kaisevi, bicu bukvalan zvuk najvise podseca kao da dugo izgovarate slovo: ŽŽŽŽŽŽŽŽŽŽŽŽŽŽŽŽ mesano sa ŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠ, bukvalno kruzno kretnaje sa sustanjem (neko kao struganje), ne preterano bucko samo pri ler gasu dok pri malom dodavnju gase to se gubi, odmah sam otisao kod majstora, koji na prvi sekund je pomislio na alternator, dogovor je bio da dodjem ujutru i da to temeljno pogledamo, opet sam bio tu dok je to radjeno nije alternator, rekao sam da je nebitna cena samo da se to odkloni to, ponovo je sve skinuto, proveravano manjano da bi majstor dosao do zakljucka da kada se malo prste sa WD to u nekom trenutku prestaje pa se ponovo javlja taj zvuk, zakljucaj je da su kaisevi loseg kvaliteta i da ce se taj zvuk vremenom izgubiti.

ZANIMA ME VASE MISLJENJE U VEZI OVOGA, DA LI JE TO SAMO MALO KRUCI KAIS I DA ON SUSTI ILI MAJSTOR NIJE PREDVIDEO NEKU DRUGU STVAR.

Link to post
Share on other sites

Ako je poprskao kais i prestalo je onda je do njega,ali to nije resenje,moze da proklizava,mozda je malo tanji kais ili nije dobro nategnut,a mozda i malo losiji materijal pa ono kao kad guma zvace

Link to post
Share on other sites

a tesko pitanje da se da adekvatan odgovor ovako kuckanjem,ako je do pumpe kao sto rece casper onda moze biti lose a ako je samo do kaisa nda ne bi trebalo da bude problema,ipak probaj to sa sapunom,natrljaj ga dobro pa vidi hoce li prestati,postoje tu i neki silikonski sprejevi itd

Link to post
Share on other sites

Jasno ti je rečeno da namazes kais sapunom i ako tada prestane na pisti onda su kaisevi a ako se i dalje cuje onda redom proveri sve sto se vrti pocev od vodene pumpe.

Link to post
Share on other sites

da li pumpu za vodu pokrece zupcasti ili klinasti kais? razgovarao sam sa jos nekim ljudima i moze se ustanoviti na drugim metodama, ako vodena pumpa ide preko klinastog kaisa sto pokrece i alternator, moze se skinuti i na kratko pustiti u rad. da li je to pametno tako proveriti.

Link to post
Share on other sites

A sta ces proveriti ako skines kais sa pumpe,ona nece raditi,da nju pokrece zubcasti kais,klinasti koliko ja znam je za motor

pardon,obrnuto je za kaiseve,klinasti vrti pumpu

Link to post
Share on other sites

da li pumpu za vodu pokrece zupcasti ili klinasti kais? razgovarao sam sa jos nekim ljudima i moze se ustanoviti na drugim metodama, ako vodena pumpa ide preko klinastog kaisa sto pokrece i alternator, moze se skinuti i na kratko pustiti u rad. da li je to pametno tako proveriti.

Pametno jeste, ali onda neces znati da li je u pitanju kais ili pumpa posto je kais skinut

To se uglavnom radi kad hoces da izbacis mogucnost da zvuk dolazi iz motora

Link to post
Share on other sites

Druze ajd uradi sapun varijantu,eventualno mozes da probas sa wd40,uzmi sapun,suv i dobro namazi sa njime klinasti kais,od dole,tamo gde ide remenica i probaj ili naprskaj sa sprejem,ako prestane da zuji ili pisti ili ne znam vec sta onda je do kaisa i resio si problem,mozda je i remenica losa pa ga struze

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...