Recommended Posts

Pozdrav,pocelo je malo da me nervira pa moram da se pozalim.Dakle,na nekoj brzini od 60km/h do 80km/h desava se da pocne pozadi da trese,tj. vise bruji i bas je neprijatno u autu.Mislio sam da je do guma,stavio sam druge gume,balansirao i opet isto.Gledao sam i centralni lezaj,cini mi se da nema lufta u njemu,mada ne znam dal' se tako proverava,pa ako neko moze da pomogne... :)

...ili da vozim ispod 60 ili preko 80 :)

Link to post
Share on other sites

Ne,nismo se razumeli,nisam ja dobro formulisao.Sto se tice kocenja uopste ne bruji,mislio sam da mislite da je nesto sa kocnicama.Uglavnom ovako je:bez obzira to, brujanje se pojavljuje u rasponu od 60km/h-80km/h i onda prestaje.Sutra cu probati ono sa rucnom i menjam felne pa se javljam.Hvala jos jednom i sorry za zabunu.

Pozdrav :)

Link to post
Share on other sites

Lako je moguce da je nesto oko kardana, proveri ti krst kardana i gumu kardna ako je ima, znam da e36 ima ali za e30 nisam siguran, u svakom slucaju sve ti to lepo pregledaj nije na odmet, upravo se tako manifestuje problem sa kardanom, ajd vidi pa javi sta je bilo.

Link to post
Share on other sites
Lako je moguce da je nesto oko kardana, proveri ti krst kardana i gumu kardna ako je ima, znam da e36 ima ali za e30 nisam siguran, u svakom slucaju sve ti to lepo pregledaj nije na odmet, upravo se tako manifestuje problem sa kardanom, ajd vidi pa javi sta je bilo.

Moguce da je nesto tu oko kardana,proveravam pa javljam

Link to post
Share on other sites

To je 99 % srednji ležaj kardana. Imao sam isti problem. Moraš da potražiš polovan srednji ležaj, ja sam stavljao novi i nije imalo efekta. Meni je isto treslo u rasponu 70-90 km. U kabini ga čuješ ne kao da je skroz pozadi već između prednjih i zadnjih sedišta. Kad nabavis lezaj obavezno i centriraj kardan, a nije lose ni da proveris kakva ti je hard guma.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

@Sloba E30

Posto se i kod mene cuje to "neprijatno brujanje" interesuje me...

Jel si resio problem??

Sta je bilo u pitanju??

Kad pre ova tema ode na drugu stranu!!!! :prankster2:

Link to post
Share on other sites

Evo da vam se javim,resio sam to brujanje bilo je do centralnog lezaja kardana.Sada se ne cuje,ali pazite kada kupujete centralni lezaj,ja sam se sa prvim zeznuo vec mu je bila pokidana guma i bila je tako tanka...Naravno kupljen u radnji ali...

Samo gledajte da je cela guma i da nije tanjusna.Ja sam uzeo FEBI-jev.Pozdrav :declare:

Link to post
Share on other sites