doslo je do promene


Recommended Posts

Ovih dana je doslo do promene vozila,naime,kupljen je MB 300ce,znam bice kritika,ali masina je stvarno jako dobra,i dosadi mi vise onih 1600ccm...i 4 cilindra,ko razume shvatice...

Pozdrav svima... :blink:

kad bude bili valjanih slika,eto ih odmah :blink:

Link to post
Share on other sites

Ja vec dve godine vozim bas tog mercedesa.Moram priznati iako nije bmw odlicno je auto,zato sam ga i zadrzao ovoliko.Pogotovo mi se moj svidja jer je automatik.Pravo penzionersko auto ali potegne dobro kad zatreba.

Neka je srecan,cekam slike da vidim.

Link to post
Share on other sites

lepo kazu kad si mlad zelis bmw a kasnije mb

Bas tako,ja ih imao 7,navozao se nauzivao,NI SA JEDNIM KVAR NISAM IMAO!!!

Sad malo uzivanje u eleganciji i snazi,a ima je oho-ho(137kw)i sto rece rade32 moze da potegne i te kaaaako,nije automatik na moju zalost,ali je coupe i full je opremljena sa sve kozom,i dalje ostaje ljubav prema BMW-U(mnogo toga lepog mi je stvarno doneo,a i ja njemu(nagledali su se svega :D ))

Ali mislim da je sledeci definitivno e39 full navi naravno i kocka za moj merak(nesto kao 335)

Polako...

Link to post
Share on other sites

samo cu jedno reci... NE VOLIM MERCEDESA!!!! znam da je kvalitetno auto, al dzaba ja ga ne volim i gotovo... u svakom slucaju, nek te dobro sluzi... :D

Ok,postujem to sto ne volis MB,ali daj mi jedan ,samo jedan valjan razlog zasto je to tako,pazi i meni je BMM No.1,ali nadji mu manu,koristilo bi mi veruj mi.

Pozdrav svima.

Link to post
Share on other sites

Jel kompakt otisao u Cg ili...

Daj slike, i molim te mi reci koliko te izasao, koliko trosi (kad proveris) itd. Zanima me jer ortakov cale se nalozio bas na taj kupe :D

Link to post
Share on other sites

@GrujaBg

Compact je ostao u BGD-u,Ovaj auto sam ja uvezao iz Shvajcarske pre 11 meseci,i bio je kod mene 4 meseca,da bi se kao lesi vratio(tj.zarko sam zeleo da ga vratim)

Kupljen je tamo od bracnog para koji u posedu imaju jos jedan MB 250td,a ovaj je kao ljubimac vozen samo vikendom(prilicno tako i izgleda)

Kupovina tamo+troskovi transporta +carina+registracija je izasla 6700e,veruj mi da nisam zalio novac radi njegovog stanja i opreme.

Trosi 14-18lit benzina,a posto ima i plin radjen u Shwici ja ga na njega i vozim i njega mi potrosi u proseku od 15-20lit.,mada zavisno od teske noga moze ici i do 25l. plina,ali s'obzirom da u auto evo skoro vec godinu nije ulozeno novaca ja licno se rukovodim geslom,da je bolje da trosi i da ide putem,nego da malo trosi i da obozava majstore.

Nadam se da sam ti bar malo pomogao.

Pozdrav.

p.s.slike sutra

da,od opreme ima:

-kozu

-klimu

-abs

-sva cetiri podizaca stakla

-centralnu sa SONAR alarmom

-mahagoni u komb. sa inox-om

-pioneer muziku 2*80+2*120w

-tonirana stakla

-asr

-alu felne(clasik,koje cu da menjam verovatno)

-E klase haubu(skoljka '95 a motor taucsh tamo ubacen '90 sa 12v)

-plin BRC sa scim tamosnjim sertifikatima

-bele migavce

-bele stopove

mana:na zadnjoj haubi je malo ispucao lak posto je bila pod tremom i direkt je sunce tu udaralo i mala napuklina na zadnjem braniku(ruku delo prthodnog vlasnika)i fali mi malo sportskiji volan,pa ako neko nudi nesto,nek izvoli na pp.

To je otp. to. :D

Pozdrav

http://img76.imageshack.us/img76/4583/img00702pw7.jpg

ova je od proletos,kad je uvezen auto,ali bice ovih dana novijih sa slikama enterijera,i iz drugih uglova,ono na desnom prednjem rubu je doslo sa njom i to namerno radi malera nisam hteo da diram9ma nisam sujeveran)izvinjavam se na velicini,ali bilo je na brzin pa ne podesih...

Link to post
Share on other sites

@rade32

Bih Rade ja to ucinio,da nije vrlo skupo zadovoljstvo,za sada mi jos uvek i odgovara manualac,volim ponekad da ga opletem a manualac je tu tata,mada,sve u svoje vreme,nadam se da ce u e39 pasti automatic/pa nek ide zivot.Aj ziveli.... :D

Link to post
Share on other sites

Inace vidio sam sliku,super izgleda.Sad sam vidio i tvoj odgovor a drugom forumu.Za mehanicara si potpuno u pravu,2 god. koliko ga vozim jedino sto sam morao da zamenim pored redovnog servisa je nosac balanstangle i regler.Kad sam ga kupovao imao je 290 000 predjenih km(sada ima oko 320 000 i nesto vise).Svi su me odbijali da ga ne kupim upravo zbog toga,kao puno je presao.To me nije brinulo jer sam cuo od ljudi koji dobro poznaju mercedesa da uz redovno odrzavanje biju jos dva puta toliku kilometrazu.

I ja sam veliki obozavatelj bmw-a ali ipak sam odustao od prodaje MB iako mi fali para za bmw.Nekako cu se vec snaci pa ce oba da budu na parkingu.

Da zaboravih,nikada ne bi mogao da ga prodam za one pare koliko stvarno vredi i to je jedan od razloga sto sam odustao od prodaje.

Link to post
Share on other sites

Inace vidio sam sliku,super izgleda.Sad sam vidio i tvoj odgovor a drugom forumu.Za mehanicara si potpuno u pravu,2 god. koliko ga vozim jedino sto sam morao da zamenim pored redovnog servisa je nosac balanstangle i regler.Kad sam ga kupovao imao je 290 000 predjenih km(sada ima oko 320 000 i nesto vise).Svi su me odbijali da ga ne kupim upravo zbog toga,kao puno je presao.To me nije brinulo jer sam cuo od ljudi koji dobro poznaju mercedesa da uz redovno odrzavanje biju jos dva puta toliku kilometrazu.

I ja sam veliki obozavatelj bmw-a ali ipak sam odustao od prodaje MB iako mi fali para za bmw.Nekako cu se vec snaci pa ce oba da budu na parkingu.

Ih Rade pa nista bolje nego propeler i nishan zajedno na parkingu,zelim ti da u tome uspes.Ja sam menjao svecice ,ulje x2,filtere sa sve filterom klime,plocice na sva 4 tocka(i sve je to ostavljeno jer je moglo oho-hoj da ide)ali ja imam obicaj da pri kupovini auta zamenim sve to sto moze iznenaditi,mada je u servisnoj pisalo da je sve to zamenjeno,a ja pametan pa kao ne verujem Shvajcarcu.

Moj je presao 280 000,i u pravu je covek koji ti je to rekao,za zivotni vek(video sam jednu fantasticnog stanja sa oko 800 000 koja po tvrdnji vlasnika nikada nije otvarana!!!,kaze covek samo ulje na vreme i vozi.Moj se pri toj kilometrazi i po utegnutosti i po voznim karakteristikama ponasa kao da je u razradi.Zaista neverovatan auto.Nemoj samo pogotovo u ovom periodu kretati bez odradjenih 30-tak sec. na leru,preporuka je svakog ozbiljnog MB servisera(pri prvom paljenju naravno,ali verujem da znas ti to i bez mojih naklapanja :D )

Neka oca jos dugo sluzi(ne sumnjam da nece)a tebi propeler da razgali dusu.Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Svaka cast, neka sluzi, ja da budem iskren, vise volim Benz nego BMW, ja sam imao 280 SEL '85, slon, strava masina V8,cale mi ga razbio, baksuz.Koje je godiste tvoj Benz, moj kum ima '88 isti takav, 5 brzina, jedan jedini u Kanadi 5 brzina, to je ovde nesto kada imas, posto je 90% auta automatik, nebitno koji su i sta su, standarda ovde imati je mudo, jos pogotovo ako je neki koji se tesko nalazi sa 5 brzina.

Neka te vozi dok ga se neresis, srecno jos jednom, i slike nemoj zaboraviti :D)) hvala.

Samo da kazem, nevezano za temu, u Kanadi automatika voze retardirani, nesposobni i penzioneri, standarda ovde voziti je za vecinu nauka, tuzno.

Link to post
Share on other sites

Sliku imas gore u postu druze,auto je '95,a motor je zamenjen(bio 200)i on je"90.Hvala na lepim zeljama,i da ti kazem prika,ovog se ne resava covek,ovo se prijatelju prodaje veruj mi.Mada kad dodje vreme,ko izvadi repa......njegov je.Ali polako,prvo uzivancije malo u njemu(imao sam samo davno 123 jako losu i poremetio odnos prema MB-u,i bila je losa stvarno('77god.,kupljena kod nas na sajmu,covek taksista,moj komsija joj bio prvi i jedini vlasnik i prodao mi je sa 790 000kmBEZ OTVARANJA motora,tesko palila i muke sam imao sa njom.)Sad sam potpuno povratio poverenje,pa da vidim da l' sam u pravu,ovog puta... :D

5 brzina ima naravno i sto mi se posebno svidja patosnice sa mercedesovom gravurom(znak+ime kompl,)mali detalj alli jako lepo deluje....

Link to post
Share on other sites

Ok,postujem to sto ne volis MB,ali daj mi jedan ,samo jedan valjan razlog zasto je to tako,pazi i meni je BMM No.1,ali nadji mu manu,koristilo bi mi veruj mi.

Pozdrav svima.

ne znam druze.... jednostavno ga ne smatram autom za sebe, tj. za sve koji su u ove godine.... mozda nekad kad budem u penziju i ja kupim mercedesa, al prije toga nema sanse... znaci, bez uvrijede ikakve, opet ti kazem, znam da je kvalitetno auto, al dzaba, ne volim ga i gotovo....

jedina dva modela sto mi se svidjaju su SL (al ne ovaj novi, vec onaj '95-'96) i CLK ('98-'99)....

Link to post
Share on other sites

ne znam druze.... jednostavno ga ne smatram autom za sebe, tj. za sve koji su u ove godine.... mozda nekad kad budem u penziju i ja kupim mercedesa, al prije toga nema sanse... znaci, bez uvrijede ikakve, opet ti kazem, znam da je kvalitetno auto, al dzaba, ne volim ga i gotovo....

jedina dva modela sto mi se svidjaju su SL (al ne ovaj novi, vec onaj '95-'96) i CLK ('98-'99)....

Mozda odredjeni model nisi probao,no svejedno,kakve uvrede,sto bi se vredjao,ja takodje imam automobile za koje ne mogu da kazem da su losi,ali su za mene bezlicni,tako da je sve to ok :D

Link to post
Share on other sites