Recommended Posts

sta sa slike treba zameniti da se nebi desavalo sledece tj da bi menjac manuelni bio precizniji:

desava mi se da se rucica recimo iz 5 brzine malo teze vraca u centar sama, vec ja moram da je vratim, isto tako iz 2 kad saltam u 3 brzinu promasim cesto pa ode u 5:

sta je problem i sta treba zameniti sa slike

http://postimg.org/image/v7d2wkcvx/

evo video sta se desava konretno

Link to post
Share on other sites

Ne bas :) 10 su samo bocne podloske a 11 osigurac

Biksne nisu posebno oznacene na slici, nalaze se u delovima gde ulaze ova dva "pipka" na polugici 9,

znaci jedna je na dnu poluge 6 a druga u ovom delu gde ulazi civija 14

Ali trebalo bi prvo da se proveri odole da li ima lufta negde.. kakvo je stanje kad je u nekoj brzini,

jel ti se cini da se rucica "klima" vise nego sto bi trebalo?

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Kako je kod mene isti problem kao kod Crnog (iz druge nekada ode u petu) i ja bi voleo da znam kako se zove taj deo i koja mu je cena. Vozim ovako vec nekoliko meseci i nekada bas zna da me iznervira, mada nikada do sada nisam ni pokusao da utvrdim sta je u pitanju a kamo li da otklonim kvar! Hvala Bogu na forumu!!!

Link to post
Share on other sites

Imate na gornjem linku fabricki broj, po tome mozete kupiti deo, sto je naravno i najbolje kad se kupuje neki deo :)

Pozovete Bmw Line i pitate da li imaju ili mogu da poruce

Bearing, shift lever, 25 11 1 220 600

Link to post
Share on other sites

Slazemo se oko provere dela po kataloskom broju, mada smatram da kada god postoji mogucnost da se iz prve ruke (kao sada) cuje i sazna sve o odredjenom delu ili kvaru da to ne treba propustati. Nema uvijanja, cisto iskustvo i milsjenje, a i ucinio sam dobro ljudima u BMW Line-u time sto ih necu smarati telefonom. Ovako drugar Crni prenese svoje iskustvo, i mi koji se u njemu pronadjemo pozovemo Line i kazemo konkretno to i to i nema lutanja.Pozzz :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

pozdrav drugari.

ne znam koja auta vozite, postavite ovde sasiju pa cu vam reci sta sve treba da se zameni, ne samo jedna sitnica vec ih ima 4 - 5, u slucaju sa slike menjaju se delovi pod brojemevima 2, 5 , 7 , 9, 10, 11, 12, 13 , 14.

Najskuplji deo je pod brojem 9 jer ide iz komada nije kao kod e36.

ono sto najsece strada i gde rucica dobije su delovi pod brojem 2. Oba dela su ista to su gumice samo i mozda i zamenom samo njih mozete resiti problem, ali ako ocete da menjac bude kao pracka onda sve navedene delove menjate, da nebi majstora placali 2 ili vise puta. cena navedenih delova svih komplet koje sam naveo su od prilike 50ak eura ako se dobro secam.

br 9 je najsuplji a ostalo su biksne podlocke, plastike i slicno. sve mozete naci u bmw line, odete narucite i stigne za par dana. nadam se da sam pomogao

Link to post
Share on other sites

Na to sam mislio,iskustvo i misljenje nema cenu kada su ove stvari u pitanju. Mnogo hvala Crni, meni licno si skoro zavrsio sve, ono malo sto nisi je do majstora i novcanika! :rolleyes:

Pozz

Link to post
Share on other sites

mislim da na 520 nije ista salterica menjaca ako vozis 520d . daj sasiju pa cu ti reci sta se sve menja. diplomirao sam ovo jer sam isto radio i na 325tds-u i pre godinu ipo na mom 525d

Link to post
Share on other sites