Manuelni mjenjac E39 M5 problem


Recommended Posts

Drugari,

Imam BMW E39 540i automatik. Ubacio sam mu skoro manuelni mjenjač 6 brzina, diferencijal, kardan i ostalo od BMW M5

istog godišta. Auto bukvalno leti sada i to je dobro.

Ono što nije dobro, je da mjenjač prilikom ubacivanja u treću brzinu iz višeg ili nižeg stepena prenosa krči, mislim

upada bez problema, ali se žešće čuje. To ukazuje na sinhron treće brzine...

Da li iko zna nekog majstora entuzijastu koji bi mogao popraviti ovaj "nepopravljivi mjenjač" ili možda ima da proda polovan Getrag 420g?

Hvala svima unaprijed na bilo kakvoj pomoći

Link to post
Share on other sites

Kad zamenis menjac aj molim te taj "nepopravljivi " prodaj meni jer ja volim da imam neispravne tj nepopravljive menjace......

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

BMW KLINIK, vidim da bi tebi ovaj mjenjač dobro došao:) Druže imaš li kakva iskustva sa ovim, jer sam bukvalno prelistao sve strane forume i ne znam đe sve nijesam "search" i kontaktirao raznorazne kuće za reparaciju u EU i SAD, pokušavajući čisto da provjerim da li je ova tvrdnja tačna - da se ne može popraviti i svuda sam dobio isti odgovor - NE.

Naravno, na bimmer-u sam našao da poneki član (uglavnom iz SAD) kaže da ima ponki majstor entuzijasta koji ga zna reparirati, ali da treba i djelove napraviti...Valjda je teško centrirati tu osovinu kada se otvori i sl.

Ako i ti znaš nekoga ko ga može riješiti, molim pomaži

Link to post
Share on other sites