Problem sa pucanjem


Recommended Posts

Radi se o M50 motoru.Imam venturi plin vec godnu dana.Od pre 6 meseci javljalo se pucanje,ali se javljalo jako retko.Pucanje se javlja samo kada palim a kada je motor vruc.Tako da mi je skoro crkao protokomer zbog toga.Menjao sam svecice i NGK i Bosch (po katalogu),medjutim detonacije su sve jace i jace.Potrosnja je OK,auto ide kao blesav,i na plinu i na benzinu(tj,na benzinu je isao dok je protokomer bio ziv :pleasantry: ).Negde sam na forumu procitao da je takodje neko od forumasa imao venturi plin sa nekim uredjajem koji posle gasenja motora omogucava rad jos par sekundi dok ne istrosi gasove u usisnoj grani.Gde naci taj uredjaj i da li postoji drugo resenje za moj problem?

Link to post
Share on other sites

taj uredjaj che ti reshiti problem pucanja samo pri paljenju.

dok ga ne nabavish, pre nego shto ugasish auto prebaci ga na benzin i pusti ga seqnd dva pa ga onda ugasi

Link to post
Share on other sites

Uredjaj se zove Modular start od BRC ili okstart od AEB-a i to radi ali samo verglanje se desava detonacija posto si vec ispucao protokomer moras da znas da mikser neide iza protokomera bez deto klapne ( video sam sliku) drugo ni uredjaj ti ne nahrani motor i opet pozdravi majstora (bas je hrabar ili ga boli K...c)

Ps kosta oko 50E

Link to post
Share on other sites

@ m5lpg

Ako nije problem,objasni sta je deto klapna i zasto se ona stavlja?

Drugo,nisam bas razumeo,da li ti kazes da je meni rasprsivac premali za ovu snagu motora?

Vidim da si u automobili clanova pitao za klapnu,da li je gdeska staviti je tu?

E,da,pozdravicu majstora :pleasantry: :preved: :D

Link to post
Share on other sites
@ m5lpg

Ako nije problem,objasni sta je deto klapna i zasto se ona stavlja?

Drugo,nisam bas razumeo,da li ti kazes da je meni rasprsivac premali za ovu snagu motora?

Vidim da si u automobili clanova pitao za klapnu,da li je gdeska staviti je tu?

E,da,pozdravicu majstora :pleasantry: :preved: :D

Kada se radi ovako kako imas na slici uradjeno TJ venturi sistem mora da se mixer postavi na usis a deto klapna iza protokomera da bi sto manje kolicine plina bile u eksploziji,

Neki cak postavljaju deto klapne i na samu granu medjutim kod nas nema da se kupi postena klapna da ne vuce fals vazduh zato je nemojte ni postavljati sem ako nenadjete Fi 45 od firme Polliauto Srl italija.

Link to post
Share on other sites

Izvini nisam dobro procitao

Deto klapna je skraceno zargonski od Anti detonacioni ventil koji omogucava ispustanje viska vazduha usled povratne detonacije u usisu jer se lpg pri detonaciiji mnozi sa deset puta kada se siri

Link to post
Share on other sites
Uredjaj se zove Modular start od BRC ili okstart od AEB-a i to radi ali samo verglanje se desava detonacija posto si vec ispucao protokomer moras da znas da mikser neide iza protokomera bez deto klapne ( video sam sliku) drugo ni uredjaj ti ne nahrani motor i opet pozdravi majstora (bas je hrabar ili ga boli K...c)

Ps kosta oko 50E

Da li se ovih 50E odnose na ovaj uredjaj(gde moze da se kupi) ili na protokomer?

Kada se radi ovako kako imas na slici uradjeno TJ venturi sistem mora da se mixer postavi na usis a deto klapna iza protokomera da bi sto manje kolicine plina bile u eksploziji,

Neki cak postavljaju deto klapne i na samu granu medjutim kod nas nema da se kupi postena klapna da ne vuce fals vazduh zato je nemojte ni postavljati sem ako nenadjete Fi 45 od firme Polliauto Srl italija.

DA li bi neko mogao da mi posalje sliku svog LPG uredjaja i eventualno ovog:MODULAR START-a ili OKSTART-a?

Link to post
Share on other sites