Recommended Posts

e ovako,

1. problem

auto kad se upali radi na ~1100 obrtaja i sve je normalno dok se ne provoza malo, onda pocinju obrtaji da variraju na ~600 auto se skoro ugasi pa ih digne na ~1100 pa opet spusti na 600 i onda se posle jedno 15 sekundi smiri na 900... opet kad mu stisnem gas opet variraju obrtaju dok se ne smiri na 900... majstor mi je reka da povedem auto na dijagnostiku da ce se tu najbolje vidjet sto mu je.

2. problem

u auto je bilo nekih 18L benzina kad sam ga uzeo u br, pred pg (oko 50km) pocela je da se cuje pumpa od goriva... skoro pred kucom je poceo da trokira u 4tu brzinu nekih par sekundi prebacio sam u 5tu i auto je nastavio normalno da ide...

juce kad sam bio do majstora auto je radio u ler i cim sam krenuo posle ~50m pocela je opet da zuji pumpa od goriva... ok vuce auto isto kao i prije sem sto kad se stane variraju obrtaji... ufatio par krugova provoza se s jednim drugom kad odjednomm auto potpuno izgubi gas isto kao da je osta bez goriva... dajem mu gas auto se muci do ~1500 da ih digne ali u ler auto radi... ugasim auto, mislio sam da sam ostao bez goriva da kazaljka nije ispravna ali reko da probam da ga upalim, auto zavergla, upali i sve normalno...??? posle 1km opet mi se isto desava... gasim auto, pokusavam da upalim auto ali nece, samo vergla... kako sam bio na blagoj nizbrdici, znaci bas bas blagoj, gurnuo sam auto do ravnog posle cega je auto odma upalio... posle 2km voznje auto opet gubi gas u toku voznje i opet gasenje i paljenje resava problem...

da ne zaboravim 2-3 puta sam osjetio miris benzina u kabinu...

takodje znam da je momak mijenjao rezervoar u taj auto, rezervoar je od 318is, vidi se da je auto bio udaren u desni zadnji blatobran, tacno dje se sipa gorivo u rezervoar... reka mi je da je mijenja i pumpu od goriva... sad, moze bit da nesto nije u redu sa tom pumpom i milion drugih stvari, ali ja mislim da bi mozda u auto trebalo stalno da bude preko 10-12L goriva da auto ne bi gubio gas ka ovo sto se meni desava.

imate li kakav predlog sto bi moga da odradim?

idem danas da se provozam malo, prvo cu da svratim na pumpu da sipam gorivo u bidon, pa da fatam krugove da vidim oce li mi se to opet desit... ako opet izgubi gas a trebalo bi to brzo da se desi jer juce mi se to desilo 3puta u 3km i od juce vise nije paljen... cim izgubi gas sipacu gorivo i nastavit dalje da vidim sto ce se desavat. meni samo nije jasno kako gasenje i paljenje odmah posle toga resava ovaj problem...

napisacu jesam li uspio sto da "popravim" :D

Link to post
Share on other sites

Skini pumpu i vidi dal nije nastavljao neko crevo na cevcici pa tu gubi pritisak.Jer se crevo veoma brzo raspadne od benzina..Tako sam ja mucio muke na kocki,svaki 2-3 meseca morao sam da menjam to malo crevo.

Link to post
Share on other sites

sad sam skida onaj poklopac ali cini mi se da su sva crijeva zdrava...

Skini pumpu i vidi dal nije nastavljao neko crevo na cevcici pa tu gubi pritisak.Jer se crevo veoma brzo raspadne od benzina..Tako sam ja mucio muke na kocki,svaki 2-3 meseca morao sam da menjam to malo crevo.

mislis li na ovo zeleno crijevo?

DSC00127.jpg

Link to post
Share on other sites

sad sam vozio auto, i dalje variraju obrtaji... opet sam skida poklopac pumpe i eto benzina svudje...

poves cu auto kod majstora sad neki dan pa neka sredjuje popravlja samo da ga napravi jer me je ovo vec pocelo nervirat...

moze to da bude problem, mada mislim da ima tu jos nesto... a pumpa je pred crkavanje 1/1... koliko kosta polovna/nova?

Link to post
Share on other sites

moracu prvo ova crijeva da sredim dje pusta benzin... jer moguce da pumpa onda nema dovoljno pritiska i muci se...

a ovo variranje obrtaja, da li je moguce da je regulator gasa crka?

Link to post
Share on other sites

da li ovo variranje obrtaja na ler gas moze da bude zbog protokomjera? postoji li neki nacin da se popravi ili se mora kupovat drugi ispravni?

Link to post
Share on other sites

malo prije sam raskacio dzek sa icv-a iliti regulatora ler gasa i auto radi na ~1500 rpm, ne gasi se, ne padaju obrtaji ispod toga, moze tako da se vozi... da li da ga skinem i da probam da ga ocistim pa ako to ne bude radilo da nabavljam novi? pomagajte majstori :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

eo cisto da napisem da je rijesen problem, regulator ler gasa, kao sto sam sumnja od pocetka... ispade da bolje znam od majstora... sramotno.

moze lock odje.

Link to post
Share on other sites