Saobracajne nezgode u kojima ste bili ucesnik


Recommended Posts

Svako od vas je sigurno nekada imao neki peh sa kolima, u vidu sitnih nezgoda: naslanjanja, nasukavanja, zaglibanja, a pretpostavljam i onih koji su kao posledicu imali ozbiljnije havarije bez tragicnog ishoda. Dakle sve sto vam se nekada desilo u saobracaju, bez obzira da li ste bili za volanom ili jedan od putnika, bilo da je BMW u pitanju ili neki drugi auto, itd.

Ako nije mrsko, mozete opisati i situaciju...

Evo, ja cu prvi:

Vatreno krstenje: Par meseci posle polaganja, sa sluzbenim jugom idem niz Gospodara Vucica, tipa 30 na sat, spustim pogled, da vidim gde mi je bon za gorivo; odjednom ispred mene kolona stoji, neki se isparkirava, pritiskam lagao kocnicu zaboravljajuci, da je to jugo i TRAS, pravo u Golf 4. Izlazi lik iz kola, gleda branik - nista, gleda gepek - otvara se, pogleda mene: "Pazi bre kako vozis". A branik na Jugu: "Malo nakrivo!". Sutnem ga ja nogom, u firmi se napravim blesav i to je bilo to. Interesantan je datum: 06.06.2006.

Sa BMW-om, par naslanja bez vidljivih ostecenja, par nasukavanja - sto prednjim sto srednjim delom.

Dakle, nista ozbiljno, a voleo bih da tako i ostane. Ovo prvo mozda zvuci smesno, ali u tom renutku je izgledalo kao smak svet (tek se zaposlio, sluzbeni auto). Razlog za ovako mali broj je verovatno i to sto sam tek pre 2 i po godine polozio. Neki od vas su mozda imali ozbiljnije situacije i stetu, pa ako zelite, mozete da ih podelite sa ostalima :preved:

Link to post
Share on other sites

Ja sam imao jednu tezu,bese to jako davno posle nje sam mislio da vise nucu sesti za volan,ali ipak na kraju nisam mogao docekati da mi se popravi moj Ladilak........

Naime,desilo se sve u Moskvi pre,pre stavrno neznam koliko,ima jedno 5 godina sigurno,nedelja pop podne,secam se bio je tad Vaskrs,a sutra dan mi je bila slava Djudrdjevdan,znaci desilo se 5 maja,vracao sam se kuci sa fudbala,jendosmerna ulica sa dve trake,nigde zive duse,ja idem nekih 80-90km/h u levoj traci i iz sporedne ulice direkt u levu traku ulece lada samara (kreten logicno bi bilo da se ukljuci u desnu),videvsi kako se ukljucio i kako se sporije krecem ja ga krenem preticati sa desne strane (znam moja greska) i u tom trenutku on pocne da se prestrojava u desnu traku i booooooom bocno me udari pri mojoj brzini od oko 80 km/h,on nastavi dalje i zaustavi se posle 50 metara,a ja zavrsim zakucan u dupe moskvicu koji je bio parkiran na parkingu........

Udarac je bio takav da je na Ladi bilo stete 1000 i kusur dolara (u pitanju bese VAZ 21074 2000 godiste,cela leva starana je bila udarena,a o prednjem delu da nepricam sve zivo se porivilo,naravno nije bila u voznom stanju),skupi se tu gomila ljudi,baba,bogara,psuju......policija....davanje izjava i na moju srecu naleti neki pripiti rus kao svedok i dogovorimo se (drugi ucesnik je bio tamnoput,sa Kavkaza a rusi ih bas u ne gotive) da cemo napisati da sam se ja kretao desnom trakom,t.j. da ga nisam preticao sa desne strane,ja jos ovoga sa samoarom optuzim da je hteo da pobegne,te se nije odmah ni zaustavio nego posle nekih 50 metara......isli smo u muriju 3-4 puta on nije hteo da prizna krivicu,al nije bilo kud njega proglasise krivim i isplati me,a vlasnik moskvica pojavio se jednom u musriji posle me je zvao par puta da mu platim,al obzirom da mu je auto tu stajalo i trunulo nisam mu dao ni dinara.........

A ja?ja kako sam prosao,pa necete verovati samo sam usnu rasekao i to od toga kad sam pri udarcu u moskvic lupio galavom od krov ili ne znam od sta pa sam sam sebi usnu rasekao,a ljudi koji su sutradan dolazili na slavu i videli ispred zgrade slupanog mog Ladilka,bili su sokirani misli su da je neko poginuo,ono sok ne znaju kako caletu slavu da cestitaju,dok nas nisu videli smo svi na broju..........

Eto tako jedna prica od mene,bice posle jos jedna

Link to post
Share on other sites

Ja nisam imao nista ozbiljno, ali eto da podelim. Bese to pre godinu i po dana, nisam jos imao dozvolu pa sam cesto isao sa caletom u selo, ja kao vozim a on me uci... i bili kod babe, treba da krenemo, ja se isparkiravam u rikverc, gledam ulicu levo, desno, nema nikoga i krenem lagano kad iza mene bio parkiran kombi koji nisam uopste registrovao niti sam obracao paznju i udarim ga... Njemu ni ogrebotine a meni far razbijen i branik ulubljen... Od tada gledam da nema i na nebu nesto... Problem kod Mazde 6 je sto je zadnji kraj jako visok pa gledati u nazad i voziti u rikverc i nema neku poentu, samo retrovizori sa strane.... kao kamion...

Link to post
Share on other sites

ja sam toga imao...

Cale i keva polaze na more i cale mi daje kljuceve od zastave 101 i kaze kao da ga palim ali da mu obecam da necu da vozim (nisam imao dozvolu, imao sam 17 god)! Naravno ja obecam i cim su usli u taxi iscimam drustvo i krenemo da se vozimo!

Tako sam se vozio 2 dana i treceg dana na poligonu kod hale Pionir sa nekih 70-80 na sat izletim i udarim u 4 metalna kontejnera! Bacio sam ih 10 ak metara a jebio potpuno slupan od napred i nije bio u voznom stanju...

Drugi put (isto bez dozvole i maloletan) uzmem od drugara Fiat Bravo HGT i krenem da ga gazim i przim po ulicicama na Dorcolu! Uvatio da provozam najbolju ribu u kraju i u Djure Djakovica pri kocenju (isli smo nekih 160) na nekih 60 na sat odpadne mi prednji levi tocak!!!!!!!! Ovaj drugar ciji je auto krpio tu gumu i nisu mu namestili tocak kako treba....

Treci put stojim na autobuskoj stanici u 29 novembra da drugar izadje jer treba da ceka autobus. Stajali smo jedno 5-6 sekundi sa upaljena sva 4 migavca kad odjednom BAM!!! Opet sam vozio zastavu 101 a lik koji me je udario BMW-a e 30!

Iskrivio mi je krov, razbio sve pozadi, slomilo se vozacevo sediste od siline udarca... sve je razjebao, a njemu NISTA!!!!!!

Ja i dan danas ne verujem! Nije mu ni far pukao!!! Jedino mu se skroz iskrivila ona alka za vucu sto stoji na sasiji, ali je on meni sa tom alkom razcvetao moju sasiju!

Cetvrti put sam bio u Simanovcima na nekoj zurci i oko 4 ujutru krecem za bg! Stanem ispred tog kafica gde je bila zurka i to na trotoar! Vireo sam mozda pola metra, a inace ulica je za 3 trake realno i nigde nikoga nije bilo! Kao odjednom me od pozadni zvekne neko sa Peugeotom 206! Izadjem ja da vidim na sta mi lici auto (to je bilo sa e39) jer je bio zestok udarac! Prvo sam video tu 206icu! Ceo je bio slomljen! Kriv krov, izleteli mu air bagovi, ispao motor, curi mu ulje, voda iz hladnjaka, razbijena mu stakla.... Meni je samo bio slomnjen branik i malo kriv deo gepeka i stavio sam 4 ribe i vratio ih za Bg bez ikakvog problema!

Peti put sam sa drugarom uleteo u krivinu i bukvalno se zakucao i Micubisi Galant! Yugu se raspalo krilo i branik! Nista vise jer smo mi njega coskom udarili po sredini! On se raspao ceo! Cureo mu hladnjak, pukao branik, hauba, far i ispala mu maglenka!

Imao sam jos par sitnih cesanja ali nista vredno za pominjati...

Link to post
Share on other sites

Evo i moje pricice koja i nije toliko strasna! :) Bese to proslo leto bejah sa drustvom na rostiljanju i svratismo do NS-a! Pri povratku kuci preko petrovaradinskog mosta bese neki zastoj,zaustavih se tacno na sredini mosta,gledam u retrovizor priblizava se novi fijat stilo,kolona lagano krece,ja u prvu stilo zamnom,okrenem se ka ortaku bacim pogled opet na retrovizor kad primetim minibusi kako se priblizava munjevitom brzinom,i pritom mene stilo zvekne a srecom sam izbacio iz brzine u tom trenutku.....pomislio sam gotovo,steta velika ,nema gepeka vise,unisten auto :vampire: ....kad izlazim iz kola a meni nista :D ....stilo me samo gurnuo metar :preved: ...a stilu napred nista a pozadi od njega nista ostalo nije, buslija ga svetski osinuo...vozac busa kazao da mu je propala kocnica i da nije moga da se zaustavi...a drugo sam srecom izbegao kad je Wispa mog ortaka (na forumu je imaju slike toga) zveknuo basalija u stranu suvozaca gde sam ja trebao da sedim....eh...lepo bih se proveo...

eh bre vlado svaka tebi cast sto si ostao ziv i citav posle svega toga...

eto to je to, i nadam se da necu imati vise nikakvih problema, kao sebi zelim da ih nema tako i vama...

Link to post
Share on other sites

laksih nisam imao...dva teza samo...

prvi kada sam slomio mog prvog bmw-a 316i e36...(ostali samo neki jadi od njega)

drugi udes...proletjeli smo kroz kucu ja i dva druga...nisam vozio ja.Sreca u kuci nije bilo nikoga jer je to bila vikend kuca a vlasnik zivi u Beogradu.Sletjeli smo s puta,probili jedan kraj kuce,prosli kroz kucu i do pola auta izasli na drugi kraj...sreca nama nije nista teze bilo,samo smo bili ugruvani i naravno sa vrlo malio krvi u alkoholu...kuca je bila montazna tako da je vise na tom mjestu nema a drug koji je vozio kupio je to zemljiste :preved: (zna ga GlogiNS)

Link to post
Share on other sites

hahaaha Nikcevic budaletima :preved: to bese sa Cirokijev ili Mercedesom ?

Link to post
Share on other sites

nikad nista ozbiljnije nisam imao hvala Bogu.... znaci jedini "peh" koji sam imao je tacno bio prije godinu dana u Podgorici na semafore kod ekonomskog fakulteta, znaci ukljucujem se na glavni bulevar put mosta milenijum, pun gas prvom, saltam drugu i kasno poceo kochit (mada sam mislio da je to auto bilo u pokretu jer se taman upalilo zeleno svjetlo na semaforu) i pravo u nekog raspalog opela, a opel udari u audija ispred njega.... scena, izlazim ja iz auta i idem put njih da vidim je li kome sta bilo i izlece lik ladno sav nervozan sto sam mu nagrdio opela trulog i ladno se zalece put mog auta razvali mi shakom u blatobran i nogom mi razvali prednji zmigavac.... ja tiltovo, al se sve suzdrzavam da ne napravim sranje zbog policije... ubrzo je dosla policija, napravio se zapisnik o udesu (meni steta: hauba, spoljni vezni lim, branik malo, popucale zabice farova i plus to sto mi je on slomio al to nije uslo u zapisnik), a za ovu njegovu nervozu mogao sam da podnesem krivicnu prijavu sto sam i htio, medjutim poceo da moli tamo da to zavrsimo na drugi nacin, da mi plati stetu, i ja debil pristao na tu varijantu i ne uzeh mu ni licnu kartu ni nista nego samo broj telefona i dogovorili se da mi da pare za 15-ak dana kad on naplati od osiguranja... medjutim lik ladno promjenio broj telefona i nikad ga vise u zivotu nisam vidio.... strasno....

al opet, najbitnije da nikom nista nije bilo, i da je steta minimalna... :preved:

Link to post
Share on other sites

hvala bogu nisam do sada imao bliske susrete aluminijske vrste ( kao vozac ) a jedno pao sa motora da nisam imao kacigu.... i 2x sa golf 1 jednom prijatelj vozio i ja mu potegnuo rucnu jer nije htio da uspori a drugi put sa svojim dedom koji mi je taman objasnjavao kako on 40 godina vozi bez udesa i paf u mercedesa 123 se zabije u zadnja desna vrata mercedes uvijen u krovu golfu puknuo far i branik spao sve u svemu 100 eura stete a mercedes totalka :preved:

i nadam se da ce na tome i ostati

Link to post
Share on other sites

ja imao bliski susret prosle zime. Krenuo ja rano ujutru na posao sa mojim starim yugicem i kulturno izlazim iz svoje ulicice u drugu koja takodje kao i moja nije nesto prometnai direktno nalecem na komsiju koji ide tacno na mene u svom hjundai poniju a gleda negde kroz suvozacev prozor. Ja da izbegnem njega, smotam desno koliko sam mogao, njega prodjem, pocnem da motam levo, ali ne stignem da eskiviram BETONSKU ogradu i desnim farom rknem i istu. isao sam 20 na sat a razvalio sam yuga kao da sam isao 100. krilo otislo u p.m. vezni lim pa cak i hauba na pola iskrivljena. totalni haos. komsija platio stetu, a meni se od tad YUGO totalno ogadio, bedak pravi.

Link to post
Share on other sites

sa prvim autom udario u zastitnu ogradu na autoputu, ali sa unutrasnje strane.to je bilo ovako:bum, cangr and tras.na kolima totalka meni i drugaru po 2-3 cvoruge.ortak izleteo iz kola poceo da se dere bezi zapalice se auto(imao sam plin), a ja sam izasao i rekao pu opet mi otisao hladnjak.auto se naravno nije zapalio ali nije ni imao prednji kraj, a ni ortaku se nije svidela sala .:D

Link to post
Share on other sites

...tebi je mirna savest, ja sa dzipom naleteo na mravinjak !!!! ...pobegao glavom bez obzira, cuo sam da me sad traze za genocid !!!

Link to post
Share on other sites

Uh...izostavicu ona cesanja i to...

Prva nezgodacija;drug i ja izasli u grad,bilo nam dosadno pa krenuli za Kotor direkt iz grda negde oko ponoci. sve super,prosli Moracu i sve krivincine kad na domak podgorice kolona.Vozio moj drug tako u koloni a tip iza non-stop se zalice,drug baci pogled u retrovizor,Passat ispred zakoci naglo i nas Micubishi pljas!!!Passatu nista a na Lanceru...hauba,branik,levo krilo,levi far,maska...sreca hladnjak ostavo citav pa smo ipak otisli na kupanje a ovaj sa Passatom se nije bunio.Od tada prezirem Passate!!!

Druga nezgodacija:Isti auto kao u predhodnoj(Micubishi Lancer) isti vozac(moj drug)isto krajnje odrdiste(Kotor)krenula nasa ekipa(nas tojica i dve cure) na odmor i stigli do Brusa(90km od Nisa)Mi smo preticali buss i zakucali se bez kocenja u Kadetta suzu koji isto nije kocio.Steta total na oba auta!!!!Nas petoro i baba i deda iz Kadetta zavrsili u urgentnom u Krusevcu sa po nekim izbijenim zubom,ugruvanjima,kojom kopcom i posekotinama.A ja se inace malo cega secam jer sam 13 sati bio u amneziji i ovo sto vam pisem su mi prepricali!!! Svi su se cudili kada su videli ono sto je ostalo od auta,kako smo svi zivi!!!Od tada da ne cujem za Kadetta!!

Treca nezgodacija:Ja u glavnoj ulozi...Sluzbenim Ford-om Couriero-m stajem na Stop.gledam,ngde nikog, krecem i ...TRas!!!U moje prednje krilo se zakuca Hunday Accentt,okrenuo me za 90 stepeni i produzio dalje!NJemu samo slomljen migavac a Ford jedva Vracen u osu...oba krika,hauba,vezni lim,hladnjak,kutija filtera za vazduh,amortizeri,sve u qrac!Nikom nista a meni steta od 700e na teret i kazna od 150e jer nemamo nikav zakon!!!Od tada Accentt nikako!!!

Treca nezgodacija:Krenuo u BG na sajam i da pokupim drgaricu(naravno sa E30),uklucujem se iza tipa sa Jettom na glavnu ulicu,kad on naglo iz ubrzanja legne na kocnicu,legnem i ja ali na njegovu kuku,kaze video druga pa da stane!NJemu malo pomeren branik i ulubljen zadnji vezni lim a meni branik(kuka upala tacno u desni migavac),migavac,malo vezni lim,propeler viska...Videli ste vec neke posleadice!!! Ja njemu 50e,posto sam zurio za bus i moja steta 50e i tako....Od tad ko mi pomene Jettu.....

Dosta je vise od mene a i ne terba mi!!!! :buba: :buba: :buba:

Link to post
Share on other sites

Vidim da ovde ima i jacih udesa od moja dva ali ajde da ih podelim sa vama.

1.Moj prvi auto SKODA 120L 89g. Ukljucujem se na glavni put. Ispred mene je prokleti YUGO. YUGO se ukljucuje , ja pogledam desno ikrenem a prokleti YUGO se ugasio na pola raskrsnice. Tako sam ga na 5m pri punom gasu tresnuo od pozadi i napravio stetu od 350e na SKODI.

2.Burazer i ja kao suvozac sa 325i e36 cabriom smo izleteli iz krivine pri 120km/h , popeli se uz bedem nekih 2m u visnu i vozili se pod nagibom nekih 25m i vratili na put.Srecom bilo je blato tako da nije bilo velike stete osim 4 AC Snicher 17" koje su propisno najebale i desna viljuska.

Link to post
Share on other sites

Leto 2003,vozim BMW E21 316,u retrovizoru gledam zgodnu zensku...Odjednom iz suprotnog smera nailazi Tamic (zelena mafija),cimam volan u desno,prolazim prednjim krajem,na pola vrata Bum!,cepao me je do zadnje polustranice...Izadjem napolje,njemu nista a kod mene katastrofa,lajsne odletele nema ih nigde,zelena boja svuda,limarija katastrofa.....Steta 300eur...Zima 2005,vozim moj Audi 80cc, skrecem iz Milana Rakica u Sarplaninsku da bih izbegao semafor...Led kao staklo,dobijam ludacko ubrzanje i udaram u Opel Vectru i okrecem je...Meni samo malo spao spojler a njemu pocepao oba vrata i polustranicu....Lik trazio 100eur da ne zovemo muriju....Odmah sam mu dao pare i razisli smo se kao prijatelji.....

Link to post
Share on other sites