Recommended Posts

Nece auto da mi upali uopste znaci ubacim kljuc u bravu dam kontakt popale se sve lampice pogase sve je ok al kad krenem da ga upalim nista se ne desava , bas nista.Jos nesto posto se auto polirao kod majstora jutros je isceran iz garaze i cio dan je stajao ispred i kad je trebalo ga ucerati kljuc u bravu trt nista ne gore prazan akomulator...Ubacivan drugi akomulator,sve je ok al nece da upali ni da gukne pokusan da se upali na guranje al opet nista...

Ima li ko ideju sto moze biti,inace ko ne zna rijec je o BMW E36 316I 96god?

Link to post
Share on other sites

rekoh ti vec na BMW CLUB MNE, anlaser, tj. cetkice ... meni se na compacta desilo isto.... zamjenio cetkice i sve ok...

nemoguce da na guranje nece da upali...

Link to post
Share on other sites

proveri anlaser dali se dobro drzi...do njega treba da ide jedna zica koja se drzi na buksni uzmi ocisti kontakt je i probaj ...obavezno probaj da udaras nekim predmetom anlaser i posle zaverglaj...ujedno otvori kutiju sa osiguracima proveri sve osigurace i ocisti releje tj kontakte na njima i vrati...

jel si probao da čukaš anlasr????????????????????'' eto tu ti se krije problem .

probaj ujedno da drzis kljuc u poziciju kao za verglanje par sekuni iskljuci ga pa probaj opet da zaverglas ,a mozda je otisao i ulozak bravice mada vise tipujem da je anlaser...

Link to post
Share on other sites

Iskreno nisam probao da alanser udaram al zar ne bi bilo logicno da pali na guranje iako alanser nece da okrene,zasto mi je izvukao akomulator to me brine?Hvala sto se trudis da mi pomognes cijenim to.

Link to post
Share on other sites

Sto se tice lupanja po alnaseru, mozes slobodno i to onako umereno. Ja sam moj davno lupiao ohoho i proradio.

Kada je alnaser u pitanju, uglavnom se cuje jedno klik i nista vise. Neki put samo zujanje ali nista od paljenje.

Kazes promenio si aku jer ti ovaj ispraznio za jedan dan. Proveri ti i taj nov da nije i on prazan. Moze biti da ti vuce struju, te nema snage da zavergla. Mom starom na fordu je CD/radio izvukao svu struju iz aku za nekih 7-8 sati. Moze biti da ti elektro-instalacija otisla a verovao ili ne moze biti i do pisljivog osiguraca.

Ako ti je ovo sve ok, na guranje bi morao da upali, jedino da ti neki kajs pukao.

Link to post
Share on other sites