Recommended Posts

Pozdrav svima,riješio sam da ovog ljeta malo sredim svoj auto,a u okviru toga planiram i da venturi gasni sistem zamijenim sa sekvencijalnim,pa me interesuju vaša iskustva sa tim sistemima na M20 motorima(kod mene je konkretno motor M20B25). Prednost su mi performanse i kvalitet, što samih uredjaja, što servisa,i ne žalim da platim i više novaca da krajnji rezultat bude zadovoljavajući.

Link to post
Share on other sites

iskustva sjajna,preporuka za ugradnju kod Babica,prednosti jeftinija voznja,nema detonacija,nema sjebavanja protokomera itd..mana gubis malo prostora u gepeku i to je to sta kako gde sam ti rekao AC Babic.Mozes da ga iscimas da skine granu i ubudzi dizne ispod nje tako da motorni prostor ostane maximalno kulturan kao i punjenje da ti bude iza vratanca od rezervoara tako da je skoro nevidljivo da imas plin a vozis se dosta jeftinije...

ja na m20 ne bih stavio obican plin u zivotu,pogotovo 2.5...

Link to post
Share on other sites

Pa ja ga i nisam stavljao,auto je dosao tako,ranije sam na 320 imao obican venturi bilo je to ok ali sam uvidio mane a i sekventi su tada bili jako skupi. A sad posto svejedno moram i bocu da mijenjam stavicu tocak bocu, sad vec plina ima na dosta pumpi,a za duza putovanja je gepek vise nego mali sa klasicnom bocom. Jesi skoro ugradjivao, ciji sekvent Babic ugradjuje i koja je okvirno cijena?

Link to post
Share on other sites

Imam sekvent, i iskljucivo ti njega preporucujem.

Presao sam 10.000 km bez ikakvih problema, cimanja, detonacija i sl.

Naravno, nije svejedno KOJI sekvent stavljas, ali ti je Mare vec rekao, kontaktiraj Babica.

Meni je bilo blize ugraditi ga u gradu u kojem zivim, ali sam se cuo pre toga sa Babicem, oko

konsultacija za sve meni tada nejasne detalje, a u medjuvremenu i drugi koji su kod njega ugradjivali

su rekli da su bili zadovoljni.

Montirao sam toroidni rezervoar (mesto za rez. tocak) i resio lepo gepek.

Preporuka - uzmi sto veci rezervoar, iz vise razloga ...

Link to post
Share on other sites

u e46 sam stavio 53 lit.

Ostao je zazor do ivice jos 2-3 cm. Sa blokadom staje do 44 lit gasa, sto ti daje solidnu kilometrazu na duzim putevima, da ne moras da dolivas gorivo cesto.

Link to post
Share on other sites