Kako ozračiti rashladni sistem? E46 320d 110kw


Recommended Posts

Zdravo svima,

tražio sam i na forumu i po netu, ali ne mogu da nađem nigde detaljan postupak kako ozračiti rashladni sistem? Je l' može neko da ostavi neki link ili da objasni do detalja postupak? Bio bih mu zahvalan a verujem i mnogi drugi koji ne znaju kako to da urade.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Gledao sam vise nacina na Youtube kako treba,svi su razliciti.Ja sam napravio kombinaciju i ozracio na svoj nacin, nemora da znaci da je pravilan ali meni je pomogao.

Ako zelis samo da ozracis sistem ,auto mora da bude na radnoj temperaturi,pogledaj na hladnjaku i na crevu koje ide na gornjoj strani desno na hladnjak, treba da ima plasticni sraf sa krstom i na crevu sto ide na termostat postoji isti kakav staf sa krsticem.To su odprilike najvise tacke u sistemu.NE OTVARAJ CEP NA EKS.BOCI ! Odvijes ih malo ali naizmenicno ne sve odjednom.Ako ima vazduha izlazice mehurici,ispustaj sve dok ih ima. Posle toga ostavi da se auto POTPUNO OHLADI najbolje tek sledeceg dana otvori poklopac na boci pored hladnjaka i dolij antifriz (ili vodu) do nivoa.Ja sam ovo radio na M54.

Ako menjas antifriz tj ako nemas antifriza u sistem onda skines sve one srafove sa krsticima i poklopac na eksp.bocu, das kontakt podesis grejanje na maksimum (obe strane) i ventilator samo jednu crtu.Dolivas antifriz dok ne pocne da preliva iz onih rupica gde su bili srafovi, onda startuj motor i prati situaciju i dolivaj antifriz. Nebi trebalo da ti antifriz izlazi previse ili kao da kljuca, pre toga bi trebao sve srafove vratis nazad i zatvoris cep, jer tada najverovatnije otvara termostat. Provozaj malo i ponovi postupak ozracenja kao sto sam opisao.

U slucaju da sistem nema stafove na crevima nego samo na hladnjaku (kao M62) postupak je slican stim sto kad dolijes antifriz , zatvoris cep na hladnjak ( eks.bocu), provozas i ostavis ga da se ohladi do sutra. Sutradan pre startovanja proveris nivo antifriza i po poterbi dolijes. Ovo moras da ponavljas vise dana dok ne bude izasao sav vazduh. Ako ujutru otvoris cep i ne osetis vise "sssss" onda je vazduh izasao.

Nadam se da ce ti ovo pomoci.

Link to post
Share on other sites