Recommended Posts

Drugari,

Dobro bi mi došao savjet ako je neko upućen, a mojim mukama se ne nazire kraj izgleda:)

Prebacio sam mjenjač, diferencijal, kardan i ostalo sa E39 M5 na E39 540i automatik.

Prvo bio problem sa mjenjačem - riješen.

Onda sa vibracijom motora-riješen.

Sada imam problem sa kardanom ili diferencijalom. S obzirom da sumnjam da će biti diferencijal,

a nadam se da će biti kardan:) da li neko zna može li se raditi reparacija diferencijala i da li

to neko radi u Srbiji?

Ukoliko može od nekog drugog modela E39 (izuzev 540 i M5) da se ubaci diferencijal i kardan sa

postojećim mjenjačem od M5 onda bi mi i to pomoglo da znam.

Poslije 80km/h počinje brojanje pozadi i vibracija koja ne prestaje na dalje. Danas smo slušali

sa stetoskopom na dizalici dok je auto radio i vrtio do 100-120 najjači zvuk je na mjestu ulaza

lijeve poluosovine u diferencijal i na mjestu ulaza kardana u diferencijal.

Prethodno je zglob koji se nalazi na mjestu ulaska kardana u diferencijal imao lufta i zamijenili

smo ga sa polovnim koji je skinut sa POLUOSOVINE nekog drugog BMW-a, pa nijesmo ništa dobili izuzev

mnogo veće buke i vibracije, a mislili smo da ćemo sa tim riješiti problem.

Hvala

Link to post
Share on other sites

za problem sacekaj nekoga strucnijeg , a meni molim te reci gde je ostao motor sa tog e39 M5 ?

Koliko je meni poznato, na smeću.Pomiješao vodu i ulje koliko mi je poznato...

Misliš nekog stručnijeg na forumu??

Link to post
Share on other sites

Pozovi BMW Batu (Beograd) ili Zorana Klinika (Sabac). Oni su ti ovde najmerodavniji za tvoj problem. Ljudi se bave mehanikom BMW-a deceniju i vise. Sve ostalo su nasa nagadjanja.

Link to post
Share on other sites

Pozovi BMW Batu (Beograd) ili Zorana Klinika (Sabac). Oni su ti ovde najmerodavniji za tvoj problem. Ljudi se bave mehanikom BMW-a deceniju i vise. Sve ostalo su nasa nagadjanja.

Hvala

Link to post
Share on other sites