Bmw e30 BC2 bord povezivanje CODE


Recommended Posts

Zdravo svima

Imam problem kod instalacije kod opcije kod OBCa za e30

Ovaj bord sa svim ovim dijelovima imam: http://www.ebay.com/itm/161979516912?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Pratio sam uputstva sa interneta kako da postavim i instaliram sve i uspio sam sve provuci kablove i instalirati osim jednog konektora.

Probao sam CODE opciju i motor upali svaki put, i čuje se pumpa kada dam kontakt. Ovaj konektor bi trebao biti povezan negdje na relej pumpe (ili kod ECU) i pratio sam diagram ali nemam gdje da ukljucim: http://2.bp.blogspot.com/_lqwcRSgj8LY/SiRejxsQwwI/AAAAAAAAD1c/XLKULQJJT84/s1600/E30%2BOBC%2BScematic.JPG
Na diagramu stoji da bi trebao biti ukljucen u glavni relej.

WP_20160327_18_38_03_Pro.jpg

Nasao sam na netu da imaju dvije vrste kablova za e30 OBC, ne znam po čemu se razlikuju ali ovaj koji ja imam (61121373727) nije koristen u 318is, onaj koji se po katalogu koristi je 61121385794.

Pitanje: Da li ja ikako mogu povezati ovo da mi ukine taj dovod goriva ili moram nabaviti ove druge kablove. Čak I da kupim nove kablove, gdje onda uključujem ovu stvar? Jedni kazu da to treba biti povezano negdje kod ECU ali meni je ECU sa desne strane kod suvozaca I nema sanse da ovaj kabl dodje do tamo, (otvorio sam prostor oko ECU I nasao ova dva konektora (I jedan ispod ECU), pa ako neko zna za sta ovi sluze?):

WP_20160327_18_27_14_Pro.jpg

Nisam vadio ECU skroz van, samo sam nasao ove konektore da vise tu.

Takodjer, iznad vozacevih nogu ima jos jedan slobodan konektor sa smedjom i plavo/crvenom zicom, plavo/crvena ide u pin 4 na c103 konektoru. Probao sam povezati ovaj konektro sa ovim konektorom sa zelenim zicama i nista se ne desava. Kada sam probao CODE opciju auto se opet upali. Evo slike tog konektora koji se nalazi blizu rucice za otvaranje haube:

WP_20160327_18_38_23_Pro.jpg

WP_20160327_18_38_30_Pro.jpg

Imam pitanje i u vezi obc gonga, kod mog obca sa 6 tipki dosao je ovaj gong sa lijeve strane na slici,a za ovaj 13 tipki je ovaj desni, koji nije radio kada sam povezao sistem, ali kada sam vratio svoj stari gong on je proradio sa sistemom obc13, kako su ovi drugaciji? Ovaj za 13 tipki ima 2 konektora a moj za 6 tipki samo 1?

WP_20160327_18_40_07_Pro.jpg

Hvala za bilo kakvu pomoć

Nadam se da ću naći neko rješenje.

Pozdrav

Sale

Link to post
Share on other sites

lepo to zvuci, ali dobronameran savet, nemoj povezivati tu opciju uopste, to je tehnologija stara 30 godina, ne bas pouzdana.

I kad sve proradi, desice se u nekom trenutku da trazis i cupas sve kablove jer je odlucilo da taj dan ne radi. Pitaj me kako znam.

Ako ti je auto vredan kradje, stavi neku ozbiljniju zastitu a ako nije...

Link to post
Share on other sites

ma brate sve znam ali hoću da vidim to da radi znas, ufuram se da sam James Bond u e30 ukucavam neke kodove ono ljudi me gledaju koji sam car i to :)

trebaju mi informacije o ovome gore cisto i ja da znam za sta su konektori i to... poz

Link to post
Share on other sites